منصوریان تیمش را هجومی می‌بندد

گرچه در مورد فهرست خروجی های استقلال گمانه زنی هایی صورت گرفته اما تا به اینجای کار عملا تنها کاوه رضایی از این تیم جدا شده است تا تنها خروجی این تیم یکی از مهاجمان آنها باشد ......

گرچه در مورد فهرست خروجی های استقلال گمانه زنی هایی صورت گرفته اما تا به اینجای کار عملا تنها کاوه رضایی از این تیم جدا شده است تا تنها خروجی این تیم یکی از مهاجمان آنها باشد.

به گزارش مدال به نقل از ایران ورزشی: گرچه در مورد فهرست خروجی های استقلال گمانه زنی هایی صورت گرفته اما تا به اینجای کار عملا تنها کاوه رضایی از این تیم جدا شده است تا تنها خروجی این تیم یکی از مهاجمان آنها باشد. استقلالی ها به ازای یک مهاجمی که از دست داده اند سه مهاجم یعنی حسن بیت سعید، سجاد شهباززاده و مهدی قائدی جوان را جذب کردند تا جدایی رضایی کمتر به چشم آید. تاکنون چهار بازیکن فصل گذشته استقلال با این تیم برای فصل بعد تمدید کرده اند که عمدتا هم بازیکنان جوان این تیم بودند.

امید نورافکن و سید مجید حسینی دو بازیکن بسیار جوان تیم استقلال قراردادشان را برای دو فصل دیگر با تیم شان تمدید کردند که این دو تمدید برای باشگاه استقلال بسیار ارزشمند بود. همچنین روزبه چشمی بعد از یک فصل دوری از میدان قرارداد جدیدی با آبی پوشان بست تا یک ورودی خیلی خوب برای این تیم باشد. جابر انصاری هم دیگر بازیکن آبی پوشان بود که با این تیم تمدید کرد. آبی ها تاکنون با چهار بازیکن جدید قرارداد بسته اند که یکی از این چهار بازیکن نامی آشنا برای آبی هاست.

سجاد شهباززاده بعد از یک فصل دوری از این تیم بار دیگر آبی پوش شد تا نزدیک ترین گزینه برای پر کردن جای خالی کاوه رضایی در پیشانی خط حمله این تیم باشد. حسن بیت سعید یکی از بهترین مهاجمان فصل گذشته فوتبال کشورمان به همراه مهدی قائدی، این بوشهری ۱۸ ساله نیز دو خرید دیگر آبی پوشان در خط حمله بودند.

داریوش شجاعیان اما شاید مهم ترین خرید این فصل استقلال باشد. او عنوان گرانترین بازیکن استقلال را هم به خود اختصاص داد، گرچه آبی پوشان در فصل گذشته گلزن ترین تیم لیگ برتر بودند و بیشترین تعداد گل را در بیشترین تعداد بازی به ثمر رساندند اما نوع جذب بازیکن در استقلال نشان می دهد که منصوریان نگاه ویژه ای به فاز تهاجمی تیمش دارد چرا که هر چهار بازیکن جدیدی که جذب این تیم شده اند، در فاز هجومی هستند. به جز داریوش شجاعیان که هافبک طراح و بازیساز محسوب می شود، حسن بیت سعید، مهدی قائدی و سجاد شهباززاده سه مهاجمی هستند که از ایرانجوان، نفت و استقلال خوزستان به تیم استقلال پیوسته اند.

باشگاه استقلال در حال حاضر و با توجه به روند نقل و انتقالاتی اش، تنها دو گزینه دیگر دارد که تمام کردن کار آنها را برای فصل بعد واجب می داند. اول تمدید قرارداد با امید ابراهیمی و دوم جذب پژمان منتظری. ابراهیمی بهترین بازیکن استقلال طی سه فصل اخیر بوده که گویا در مذاکراتی که به صورت شفاهی با مسوولان باشگاه داشته با آنها به تعامل رسیده و تنها مانده مکتوب کردن این توافقات و حضور رسمی در بین آبی پوشان. در خصوص پژمان منتظری هم صحبت های ضد و نقیض در این روزها زیاد شنیده شده است اما خود منتظری طی آخرین تماسی که با مسوولان نقل و انتقالات در باشگاه استقلال داشته، گفته که تا پایان این هفته پاسخ نهایی اش را به این باشگاه می دهد. آنچه مسلم است آبی ها به جز خلأ هافبک بازیساز، خلأ یک مدافع میانی با خصوصیات لیدر بودن در خط دفاعی را نیز احساس می کنند و بازیکنی با خصوصیات پژمان منتظری در خط دفاعی این تیم بسیار می تواند به آنها کمک کند.

عملکرد میلاد زکی پور جوان در فصل گذشته آنقدر خوب بوده که منصوریان به عنوان بازیکن اصلی سمت چپ خط دفاعی اش روی او حساب باز کند. لذا این بازیکن را باید بازیکن اصلی این تیم در پست دفاع چپ دانست اما جذب یک بازیکن دوم برای این پست از ابتدای فصل نقل و انتقالات ذهن منصوریان را به خود درگیر کرده که تاکنون این مهم روی نداده است. اگر استقلالی ها در این پست به یک بازیکن جوان و زیر ۲۳ سال نرسند، این احتمال وجود دارد که همچنان یعقوب کریمی نقش ذخیره زکی پور را در فصل جدید ایفا کند. عملکرد وریا غفوری در فصل گذشته در بازی هایی که در زمین حضور داشت قابل قبول بود اما عدم ثبات او در ترکیب آبی ها بیشترین عامل ایجاد نگرانی نزد مربیان این تیم است. آنها مطمئن نیستند که غفوری در فصل جدید با چه شرایطی مواجه باشد و اگر همچنان روی نوار مصدومیت گام بردارد، نمی تواند مهره مورد نظر آنها باشد. منصوریان همچنان نیم نگاهی به گزینه هایی که بتوانند در پست دفاع راست بار تیم استقلال را به دوش بکشند، دارد. آنچه می توان از تفکرات منصوریان در فهرست ورودی و خروجی های باشگاه برداشت کرد این است که این مربی تیمش را هجومی بسته است

 

تگ ها


اخبار روز استقلال فوتبال