منصوریان: مثل کبک سرشان را در برف کرده اند

سرمربی تیم فوتبال آلومینیوم اراک بخش عمده ای از صحبت های خود در نشست خبری پس از تساوی برابر ماشین سازی را به قشر داوری و محدودیت های این قشر اختصاص داد....

به گزارش "ورزش سه"، علیرضا منصوریان سرمربی تیم فوتبال آلومینیوم اراک پس از تساوی یک بر یک مقابل ماشین سازی حرف هایش را در نشست خبری آغاز کرد و گفت: همه چیز با استاندارد و خوب بود ولی با توجه به اینکه بارندگی قبل از بازی داشتیم، کیفیت بازی را تحت تاثیر قرار داد. به بچه ها گفتم که سخت ترین بازی لیگ برای ما امروز است. هم اینکه ماشین سازی در جدول شرایط خوبی ندارد  و این می تواند خیلی خطرناک باشد. هم اینکه ممکن است دغدغه خاطری برای بازی کردن نداشته باشند.


او در ادامه با اشاره به حضور اکبرپور اضافه کرد: از زمانی که اکبرپور یکی از بهترین قوتبالیست های ماشین سازی و استقلال آمده تیم بسیار خوبی را آماده کرده بود، تیم بسیار خوبی آماده شده است. از صمیم قلب او را دوست داریم؛ نه تنها من که تمام همبازیانش. امیدوارم اگر این این تیم بماند که خیلی خوب است ولی اگر اتفاقی برایش افتاد بهترین سرمربی ممکن را انتخاب کرده اند. تیم ماشین سازی امروز خیلی خوب بازی کرد و ما در جریان بازی عقب افتادیم و مجبور شدیم به بازی برگردیم. بچه ها هم به خاطر موقعیت ماشین سازی در جدول باید احساس می کردند که بازی آسانی نیست. از دید کادر فنی این سخت ترین بازی فصل بود. حالا خوبی این مسابقه این بود که به بازی برگشتیم ولی پس از سه کلین شیت پیاپی نتوانستیم این کار را ادامه دهیم.


از منصوریان پرسیده شد چرا آلومینیوم نتوانست از موقعیت های خود به طور کامل بهره ببرد و او در واکنش به این سوال بیان کرد: ما در بازی با فولاد هفت موقعیت صد در صد را خراب کردیم و فقط یک موقعیت ۵۰ درصدی داشتیم. در این نیمه هم می توانستیم به گل برسیم. ماشین سازی آرامش داشت و دغدغه ای بابت حضور در مقابل تیم ها ندارد و دلیل دوم هم اینکه ما در بیرون خانه به دنبال بیشتر کردن امتیازات هستیم. البته ماشین هم خیلی زحمت کشید.


منصوریان در بخش پایانی صحبت هایش به مسائل داوری اشاره کرد و تاکید کرد: من بارها این مسائل را عنوان کرده ام. انگار گوش شنوایی وجود ندارد. در دو دوره ریاست فدراسیون فوتبال خواهش هایی داشتم که انگار گوش شنوایی وجود ندارد. اولین چیزی که لازم داریم اینکه مبحث داوری ما امنیت شغلی داشته باشد. نمی شود من مربی عدد درشت بگیرم. قبل هم این موضوعات را گفته ام ولی خیلی راحت از آن می گذرند. شاید چون یک مربی خارجی می گفت این را خبر اصلی می کردند. چون ما غریب پرست هم هستیم. نمی شود تیم داوری هم توهین در فضای مجازی و فضای واقعی بشوند؛ مبالغ قرارداد نداشته باشند؛ اکثر آنها دو شغله باشند و انتظار داشته باشیم. امروز آقای مرجان زاده و تیمش در کلاس بالایی قضاوت کردند ولی هر وقت آقای داور چهارم می آمد یک چیزی به آقای مرجان زاده بگوید خیلی بد بود؛ یک هدست ندارند. چطور است که ما باید برای سرمربی از دست رفته ۲۰۰ میلیارد هزینه کنیم. الان هم پنهان می شوند وهمه گردن هم می اندازند. از آن ۲۰۰ میلیارد ۵ تا ۷ میلیارد را بگذارید و با داورها قرارداد ببندید. آقا داوران که نمی توانند دو شغله باشند. فحش و توهین بشنود و بازی ای یک تا میلیون بگیرد؟! تمام این داورها دوبرابرش را هزینه می کنند و شخصیت خانوادگی، حقوقی و حقیقی دارند. از آنها بپرسیددغدغه یک داور نباید هدست باشد. واقعا خنده دار است. تمام فوتبال ما شده جزئیان و به کلیات اصلا اهمیتی نمی دهیم. می گذاریم اتفاقاتی بیفتد و ما تلنگر بخورد.. نوع فوتبال ما مثل کپک هایی است که سرشان را به برف کرده اند و پاها هواست. آقا با داوری ما چقدر مگر عددش می شود. ۲۰ تا ۲۵ داریم. نگذاریم داوران دو شغله باشند. داوران ما یک هدست ندارند و باید صد متر استارت بزند که بفهمد مربیان چه گفته اند. به نظر من بزرگترین توهین فوتبال را به داوران می شود. به نظرم اگر برایتان مقدور نیست از باشگاه ها پول بگیرد. ۱۶ تیم لیگ برتری داریم. هر باشگاه ۵۰۰ میلیون برای مبحث داوری هزینه کند. برای باشگاه ها این پول چیزی نیست. ۵۰۰ را خرج لوازم جانبی کنید.هشت میلیارد را برای حقوق دارد. ما که VAR نداریم. این مورد آخر توهین به داوران است. به داوران بی احترامی نکنیم. داوری ما کیفیت بالایی دارد. امروز به ضرر ما پنالتی گرفت ولی صد در صد درست بود و داوری بسیار خوبی کرد. سه بار قبلا این حرف ها را در تراکتور زدم. دوبار در ذوب آه گفتم و حالا ششمین یا هفتمین بار است که در بنیان دیزل این حرف را می زنم. اصلا داوران دانه درشت ما کجا هستند. هشت نه نفر هستند که اصلا نیستند. این ها را بیاورید و با جوان ها میکس کنید و امکانات بگذارید تا حداقل دو شغله نباشند و  درآمد ببرند.

تگ ها


علیرضا منصوریان آلومینیوم اراک