منصوریان: مقابل پرسپولیس برای هر اتفاقی آماده هستیم

سرمربی ذوب‌آهن گفت: ما اندیشه‌های آقای کالدرون را کاملاً آنالیز و بررسی کردیم و فردا برای هر اتفاقی آماده هستیم....

منصوریان: مقابل پرسپولیس برای هر اتفاقی آماده هستیم

به گزارش مدال، علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل پرسپولیس در خصوص این بازی اظهار داشت: به کاروان پرسپولیس به خصوص آقایان باقری و پیروانی که همبازی من در تیم ملی بودند خوشامد می‌گویم. درباره تیم خودمان باید بگویم که وضعیت تیم ما فشرده است و روزمره روی تیم کار کردیم. نفر به نفر تیم پرسپولیس را نسبت به بازی آخر آنالیز کردیم. 

وی ادامه داد: ما اندیشه‌های آقای کالدرون را کاملاً آنالیز و بررسی کردیم و فردا برای هر اتفاقی آماده هستیم. شرایط ما به گونه‌ای است که از فضای تاکتیکی بیرون رفته‌ایم و تبدیل به یک خانواده شده‌ایم. در تیم ما همه برای یکی و یکی برای همه می‌جنگد. 

سرمربی ذوب‌آهن درباره اینکه آمارهای تقابل او با پرسپولیس به سود او بوده است، افزود: ما همه تیم‌ها را خیلی خوب آنالیز می‌کنیم. برخی از تیم‌ها شرایطی دارند که باید 2-3 بازیکن آنها را مدنظر داشت اما تیم‌هایی مثل سپاهان، استقلال، پرسپولیس و تراکتور به گونه‌ای هستند که کل تیم آنها نفرات کلیدی هستند و باید همه بازیکنان‌شان را مدنظر داشته باشیم. موفقیت در این بازی‌ها عزم بیشتری می‌خواهد چرا که انرژی مثبت از سوی رسانه‌ها و افکار عمومی برای این بازی وجود دارد و به دلیل پخش مستقیم بازی از تلویزیون خود به خود بچه‌ها انگیزه بیشتری دارند اما باید با تمرکز بازی کنند.

وی افزود: ما باید کارهایی که در طول هفته آن را تمرین کردیم پیش ببریم. فردا با تیمی بازی داریم که سه قهرمانی متوالی دارد و تیم بزرگی است اما ما چه جلو بیفتیم و چه عقب بیفتیم برنامه‌هایی پیش‌بینی کرده‌ایم تا بتوانیم سه امتیاز فردا را بگیریم.

منصوریان درباره حمایت هواداران اصفهانی در بازی با پرسپولیس گفت: ما با سپاهان رقیب هستیم اما باید درد دل‌های آقای قلعه‌نویی را ادامه بدهم و بگویم که تماشاگران به ورزشگاه نمی‌آیند. ما شاید در خیلی از بازی‌ها نتیجه نگرفتیم اما کیفیت خوبی داریم هرچند که تیم سپاهان که در بحث کیفیت و نتیجه خوب عمل کرده هم استادیومش خالی است. این دغدغه من و آقای قلعه‌نویی است. ورزشگاه نقش جهان در داخل شهر قرار دارد اما ورزشگاه ما بیرون از شهر است. هرچند که این شانس را داریم که فردا 90 به 10 از تیم حریف پذیرایی کنیم. امیدوارم با یار دوازدهم بتوانیم به مصاف پرسپولیس برویم. چرا که در این صورت فرقی با تیم‌های صنعتی نداریم. فارغ از رنگ سبز و زرد امیدوارم فردا سپاهانی‌ها هم از جوانان ذوب‌آهن حمایت کنند. 

سرمربی ذوب‌آهن درباره اینکه پرسپولیس مقابل نساجی بازی نکرد و این مسئله باعث شده تا آنها بیشتر استراحت کنند، ادامه داد: طبعاً پرسپولیس با استراحت بیشتری نسبت به ما بازی می‌کند و آنها با تمرین مناسب‌تری به مصاف ما خواهند آمد اما برای ما 9 بازی در سه روز سخت است. اگر امکانات سخت‌افزاری خوبی داشته باشیم می‌توان هر 4-5 روز یکبار بازی کرد اما در این شرایط واقعاً 3-4 روز یکبار سخت است که بازی کنیم. من جوان‌های خیلی خوبی دارم و درباره آنها دغدغه‌ای ندارم. اهداف ما پلکانی تعریف شده و برای کل لیگ و برای همه دقایق آن برنامه داریم. 

منصوریان درباره اینکه پرسپولیس بازی آخر خود در لیگ برتر را باخته اما ذوب آهن دو برد به دست آورده است، اظهار داشت:‌ طبعاً‌ در بازی خانگی برد می‌خواهیم و وقت نداریم که بخواهیم مدارا کنیم. در تیم ما همه بازیکنان خوب هستند و باید روبه جلو اما باهوش به مصاف پرسپولیس برویم. نباید بی‌گدار به آب زد چرا که هر آن می‌توان پرسپولیس را برد اما اگر عقب بیفتیم کار سخت می‌شود. مقابل تیم‌هایی مثل پرسپولیس و استقلال نباید بی‌مهابا بازی کرد چرا که آنها با کلی تجربه و بازیکنان کاربلد بازی می‌کنند و ما برای گرفتن سه امتیاز فردا باید با حوصله بازی کنیم. 

وی درباره صعودش در رتبه‌بندی مربیان خاطرنشان کرد: این افتخاری است که امسال تیم ذوب‌آهن بهترین تیم ایرانی در آسیا شد. من در ویترین هستم اما 15 نفر پشت‌سر من مشغول کار هستند که باید از کادر پزشکی، کادر ماساژ، کادر تدارکات، عوامل اجرایی باشگاه و ... بابت زحماتی که می‌کشند تشکر کنم. من به رتبه 212 در بین مربیان جهان رسیدم و این افتخار بزرگی است. به نظر من به نسل 2006 به این طرف باید اعتماد کرد چرا که آنها می‌توانند حتی به رتبه 80 در دنیا هم برسند. خوشحالم که با گذرنامه ایرانی به اینجا رسیدم و در شرایط سخت از همسرم خواستم تا امیر فرزندم در تهران به دنیا بیاید تا او هم گذرنامه ایرانی داشته باشد. همان زمان خیلی‌ها می‌خواستند فرزندشان در خارج از کشور به دنیا بیاید اما من این کار را نکردم تا او با گذرنامه ایرانی به جاهای بزرگ برسد.

بیشتر بخوانید:

کالدرون در اندیشه چهارمین قهرمانی؛ حضور کمال در لیست سرخپوشان

تگ ها


بازی ذوب آهن پرسپولیس ذوب آهن پرسپولیس منصوریان پرسپولیس علیرضا منصوریان نشست خبری منصوریان کنفرانس خبری منصوریان پرسپولیس ذوب آهن ذوب آهن-پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال