منصوریان: می‌خواهند به من خنجر بزنند!

علیرضا منصوریان صحبت‌های مهمی را مطرح کرد....

سرمربی موفق ذوب‌آهن یک روز بعد از صعود آسیایی و شیرین همراه با تیمش نسبت به برخی از تصمیمات هیئت مدیره و مدیریت باشگاه انتقاد کرد.

به گزارش مدال، ذوب‌آهن با کسب تک امتیاز برابر الزورا به عنوان تنها نماینده ایرانی راهی مرحله بعدی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا شد تا حالا در انتظار یکی از دو تیم الوحده امارات یا الاتحاد عربستان باشد. علیرضا منصوریان در مصاحبه ای که در ادامه می خوانید صحبت‌های مهمی را مطرح کرده است:

*بعد از اینکه گل دوم ذوب‌آهن در دقایق پایانی به ثمر رسید، هواداران تیم الزورا به داخل زمین ریختند و بازیکنان شما را مورد ضرب و شتم قرار دادند. چه شد که آن اتفاق افتاد؟ آیا بعد از بازی هم تیم را اذیت کردند؟

اول از همه باید بگویم ما عراق را به واسطه حرم آقا امام حسین (ع) و حضرت عباس انتخاب کردیم. انتخاب ما کربلا بود اما متاسفانه اتفاقات بازی دیروز به حدی بود که به ما این اطمینان خاطر داده شد تا بازی بعدی را به طور قطع در جایی غیر از کربلا برگزار کنیم. ما در همان دقایق شانس آوردیم که یگان ویژه اطراف زمین حضور داشت و کمک کرد که هواداران به زمین یورش نبرند. فاصله سکو تا زمین کمتر از یک متر بود و به راحتی می‌توانستند  وسط زمین بیایند و هر کاری انجام دهند. در کسری از ثانیه می‌توانستیم شاهد حضور 5 هزار نفر داخل زمین بازی باشیم. حالا هم تصمیم داریم برای جدال با النصر، امارات یا قطر را به عنوان میزبان برگزینیم. مردم عراق متاسفانه هنوز فرهنگ فوتبالی را درک نکردند و ظرفیت تحمل باخت و شکست را ندارند. ما وقتی گل دوم را زدیم به زمین ریختند که چرا تیم اوت شده است. بعد از بازی حدود یک ساعت در رختکن ماندیم تا اینکه به وسیله نیروی مسلح و ماشین‌هایی که دوشکا داشتند تا هتل رفتیم. فضا به حدی به هم ریخته بود که حتی بعد بازی نتوانستیم زیارت برویم. به نظرم کربلا بهترین مکان برای میزبانی از عربستانی‌ها و اماراتی‌ها بود اما قدر این فرصت دانسته نشد. ما نهایت احترام را به میزبان داشتیم اما آن‌ها به بدترین طریق ممکن فحاشی کردند و ما را با سنگ و شیشه‌های شکسته نوشابه زدند.

*آقای منصوریان در چند هفته اخیر خیلی از شایعات مبنی بر تغییر سعید آذری و انجام برخی از فعل و انفعالات در بدنه مدیریتی ذوب‌آهن شنیده می‌شود. شما چیزی از این موضوع می‌دانید؟

ما حالا در مرحله حذفی حضور داریم از این به بعد چیزی که برای ما اهمیت دارد آرامش تیم است که حالا در تیم وجود دارد. اما این قضیه از بالا به پایین وجود ندارد و مدیریت باشگاه مقداری اذیت می‌کنند. من در اخبار مدام می‌خوانم که تیم می‎‌‌خواهد دستخوش تغییرات بشود. در اصفهان همه بر سر تمرین می‌آیند و می‌گویند که مدیرعامل شما عوض می‌شود. ما فقط خبر به گوشمان می‌رسد و هر روز گیج هستیم. حتی از تهران به من زنگ می‌زنند می‌گویند چه خبر است؟ سعید آذری می‌خواهد برود؟ می‌خواهم به آقایان بگویم اصلا الان وقت خودزنی نیست و باید با تمام وجود همه در یک جبهه بایستیم. مدیرعامل ما نباید نگران پستش  باشد. من اگر بخواهم از سه مدیر برتر لیگ برتر فوتبال ایران نام ببرم قطعا آذری یکی از آن‌ها است. به قدری مدیریت ایشان خوب است که من اینجا خیلی راحت هستم و حاشیه خاصی ندارم. اصلا لازم نیست دنبال هتل بروم، نگران غذا باشم یا اصلا دغدغه چیزی داشته باشم. اینجا راحت مربیگری می‌کنم و آذری حواشی را کنترل می‌کند. آقای یزدی زاده، مدیرعامل کارخانه ذوب‌آهن به دنبال این است تا بهترین سرویس را ارائه دهد اما برخی از افراد نمی‌خواهند این اتفاق خوب رخ دهد. اینکه هر روز خبر می‌رسد مدیرعامل می‌خواهد برود آخر خودزنی است. ما یک تیم و خانواده هستیم که این نتیجه‌ها باعث شده تنها متعلق به اصفهان نباشیم و حالا نماینده کل فوتبال ایران هستیم. خواهش می‌کنم که تیم را به هم نریزید و با این خودزنی‌ها جلو پیشرفت تیم را نگیرید.

*قبل از بازی با الزورا هم در یک تصمیم عجیب آقای حاج رسولی‌ها توسط هیئت مدیره تیم از مقام سرپرستی برکنار شد. شما از تصمیم مطلع هستید؟ نظرتان درباره آن چیست؟

من با توجه به احترامی که برای اعضای هیئت مدیره و حتی مدیرعامل باشگاه قائل هستم اما سرپرست تیم باید با هماهنگی مربی انتخاب شود. سرپرست و مدیر رسانه‌ای قلب سرمربی هستند و حق انتخاب بر عهده اوست. اگر تایید من نباشد مطمئن باشید که تیم بر هم می‌ریزد. من قبل از بازی شنیدم که این اتفاق افتاده و باید بگویم که اشتباه محض است. آقای حاج رسولی‌ها اگر در این شرایط برود شک نکنید که هدفشان وارد کردن خنجر به پهلو من است. ایشان فوتبالیست خوب اصفهانی بوده‌اند که بهترین درک را از فوتبال دارند و کمک عالی برای من هستند. من با سه سرپرست بسیار خوب در فوتبال ایران کار کرده‌ام. رحیم ایرانیان در نفت، نصرالله عبداللهی در استقلال و حالا آقا مجید حاج رسولی‌ها در ذوب‌آهن. ایشان به لحاظ اخلاقی و شخصیت به مانند پدر در تیم هستند. علاوه بر آن جدا از سرپرستی در مسائل فنی به من کمک می‌کنند. آقای جمشید رشیدی مدیر آکادمی خیلی کمک من هستند همراه با سرپرست تیم مدیر فنی ذوب‌آهن محسوب می‌شوند. من به همراه کادرم تیم کاملی را تشکیل دادیم و دوست ندارم این آرامش و همکاری از بین برود. حاج رسولی‌ها حاصل دسترنج 40 ساله ذوب است و باید باشد. در ضمن اینجا حوزه من است و بنده باید راحت باشم.

*شنیده می‌شود که در صورت رفتن سعید آذری علیرضا منصوریان هم با ذوب‌آهن خداحافظی می‌کند. شما این شایعه را جدی دانسته یا آن را تایید می‌کنید؟

اول از همه باید بگویم که من دوست دارم بمانم و به ذوب‌آهن و مردم اصفهان خدمت کنم. این تیم، هوادار و فضای شهری را بسیار دوست دارم و آرامش خاصی را حس می‌کنم. اما باید بگویم اگر سعید آذری برود یک فلسفه 18 ساله نابود می‌شود. نباید این اشتباه را انجام داد. ما همه باید پشت سیاست مدیرعامل و هم‌چنین مدیریت کارخانه باشیم که موفقیت ادامه پیدا کند. ذوب‌آهن تحت نظر سازمان تامین اجتماعی است به همین دلیل عاجزانه از مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و هم‌چنین وزیر کار و رفاه اجتماعی می‎‌خواهم که ورود کنند و جلوی این اخبار را بگیرند. ما نماینده ایران هستیم و باید به فکر بستن تیم سال آینده باشیم نه اینکه هر روز به دنبال رفتن یا ماندن افراد باشیم.

تگ ها


باشگاه ذوب آهن ذوب آهن ذوب آهن الزورا الزورا عراق علیرضا منصوریان سعید آذری ذوب آهن AFC Champions League فوتبال