منصوریان: همه تیم ما باید ستاره باشند

سرمربی آلومینیوم اراک معتقد است با انگیزه بالای بازیکنانش می‌توانند دست پر رفسنجان را ترک کنند....

به گزارش "ورزش سه"، علیرضا منصوریان در نشست مطبوعاتی قبل از دیدار با مس رفسنجان گفت: هفته اولی است که در اراک مشغول به کار هستم؛ ۴۸ ساعت بعد از حضورم در جام حذفی شرکت کردیم که الحمدلله با همت بچه‌ها و به سختی تیم خوب هوادار را شکست دادیم. با توجه به اینکه هفته قبل و در دیدار با سپاهان بازیکنان به فرم ایده‌آل نرسیده بودند، پیش درآمد خوبی برای بازی با مس رفسنجان بود.

او ادامه داد: فردا بازی بسیار سختی با تیم خوب مس رفسنجان داریم. آن‌ها مسیر سختی همراه با آلومینیوم برای صعود طی کرده‌اند و برای هر دو تیم در ادامه لیگ برتر آرزوی موفقیت می‌کنم. مس شرایط بسیار خوبی دارد. آن‌ها امکانات مالی فوق‌العاده‌ای دارند و خریدهای خوبی انجام داده‌اند. حالا با زحمات کادر فنی در نقطه خوبی هستند و پله به پله صعود کرده‌اند. ما در هفته‌ای که داشتیم، کل تیم مس رفسنجان را آنالیز کردیم. بنده شخصا در هفته‌ای که گذشت، تیم مس را آنالیز کردم. در مجموع نقاط ضعف و قوت آن‌ها برای معلوم است. مهم‌ترین مسئله برای ما بازگرداندن شرایط روحی بود. بچه‌ها باید باور داشته باشند که اگر پرسپولیس و تراکتور را برده‌اند، با زحمت بردند و اگر باختند، به اندازه کافی زحمت نکشیده‌اند.

سرمربی آلومینیوم اضافه کرد: ما بازیکن ستاره نداریم و مجموعه تیم ما باید ستاره باشد. برای بردن در جدال فردا باید همه منسجم باشیم. باید از بچه‌ها تشکر کنم که خیلی تلاش می‌کنند تفکرات کادر فنی را اجرا کنند. بازیکنان جوان و سرحالی دارم که با مسؤولیت وارد زمین می‌شوند و دستورات کادر فنی را اجرا می‌کنند. من در تیم‌های بزرگ، ستاره‌های خوبی داشتم که اینطور نبودند، اما اینجا بازیکنان در خدمت کادر فنی هستند.

منصوریان در خصوص وضعیت نقل و انتقال تیمش گفت: ما با توجه به بودجه‌ای که داریم، توانستیم خرید انجام بدهیم. سعی کردم خریدی انجام دهیم که به بودجه بخورد. ما ۳-۲ بازیکن درشت می‌خواستیم که بتوانند تیم را رو به جلو ببرند، اما دستمان برای بودجه به نسبت تیم‌های دیگر صنعتی باز نیست. یک بازیکن را جا به جا کردیم. یک جوان خوب در ذوب‌آهن داشتم که گرفتیم و خط دفاع را با یکی از بهترین تیم‌های لیگ یک تقویت کردیم.

او یادآور شد: اگر می‌دانستم بودجه خوبی دارم، حتما خرید بیشتری انجام می‌دادم. حتی نیم نگاهی به اشکان دژاگه داشتیم. به سه دلیل دنبال دژاگه بودیم؛ اول تجربه، دوم شخصیت و سومین مسئله هم تاپ بودن او بود. در مجموع به اندازه توان باشگاه خرید کردیم.

سرمربی آلومینیوم به اهداف این تیم اشاره کرد و افزود: من به دوستان عزیز در هیئت مدیره هم گفتم، سه سال اول فعالیت تیم در لیگ برتر برای کسب ثبات است. چه با من و چه بدون حضور من باید سه سال اول به دنبال ثبات باشد و سال چهارم و پنجم سراغ موفقیت‌های بزرگ رود. البته با فوتبال کرونایی امسال که تماشاگر ندارد و فشار بر روی تیم‌های بزرگ بیشتر است، همین امسال هم می‌توان کارهای بزرگی کرد.

منصوریان در خصوص دخالت سیاسیون در این باشگاه گفت: من حرف شما رو کامل رد می‌کنم. من استخوان خرد کرده این فوتبال هستم و همه چیز را خیلی خوب متوجه می‌شوم. اینطور نیست که سیاسیون پشت فوتبال اراک باشند و کمکی کنند. تیم با زحمات خودش به اینجا رسیده است. اگر بخواهیم مسائل سیاسی را درنظر بگیریم، استان کرمان، استان مرکزی را قورت می‌دهد. بحث فوتبال را با بحث سیاسی قاطی نکنیم. بخش زیادی از سران مملکت ما کرمانی هستند.

او تصریح کرد: امکان سخت افزاری ما در اراک بسیار خوب است و چندین زمین چمن در آنجا وجود دارد. بابت این موضوع به فوتبال تهران غبطه می‌خورم. ما در استان مرکزی به تنهایی می‌تواند میزبان تمام تیم‌های لیگ برتری باشد.

سرمربی آلومینیوم در مورد خرید‌های احتمالی تیمش نیز گفت: زور ما مثل باقی تیم‌ها نیست. دو بازیکن زیر ۲۳ سال به تیم اضافه می‌شود. هم‌چنین علیرضا منظمی را پس از مذاکره با ذوب‌آهن می‌خواهیم. سعی کردم دست روی بازیکن جوان بگذاریم که همین بازیکنان دست ما را می‌گیرند.

منصوریان کنفرانس خود را اینگونه پایان داد: من از مجموعه مس، آقای ربیعی و سرپرست شما تشکر کنم که نهایت مهمان نوازی را در حق بجا آوردند. ایشان اتاق خودش را به من داد و از آن‌ها ممنون هستم.

تگ ها


علیرضا منصوریان آلومینیوم اراک