منصوریان گفت: بازیکنان سیاه‌پوست بهتر از بازیکنان سفیدپوست هستند

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان گفت: بازیکنان سیاهپوست ۲۵ درصد بهتر و باانگیزه‌تر از بازیکنان سفیدپوست هستند!...

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان گفت: بازیکنان سیاهپوست ۲۵ درصد بهتر و باانگیزه‌تر از بازیکنان سفیدپوست هستند!

به گزارش مدال ، علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل نساجی گفت:امیدوارم میزبان خوبی برای آن‌ها باشیم. دو ماه فرصت داشتیم تا برای این دیدار آماده شویم. ما زودتر تمرینات خود را شروع کردیم زیرا از بقیه عقب‌تر بودیم.جایگاه ما در جدول این را به ما نشان می‌داد که باید جدی‌تر تمرینات خود را پیگیری کنیم. من از باشگاه تشکر می‌کنم که در شرایط سخت بودجه و اعتبار ما را فراهم کرد. برای بازی آماده و قبراق هستیم.

منصوریان اضافه کرد: شناختی از نساجی جدید نداریم. تیم جلالی با نکونام متفاوت است. امیدوارم فردا مستحکم بازی کنیم. نیم‌فصل برای ما از فردا شروع می‌شود و امیدوارم با ۳ امیتاز زمین را ترک کنیم.

وی درباره تغییر بازیکنان تیمش گفت: برای مسلمان و غلامی آرزوی موفقیت دارم. ادی هرناندز هم شرایط ماندن در ایران را نداشت. در نیم فصل نمی‌توان خوب خرید کرد. درباره خلعتبری باید بگویم باید از او تشکر کرده به تیم ما اضافه شد. حضور او در ذوب‌آهن به تیم کمک می‌کند. دلیل اصلی حضور او، باشگاه ذوب‌آهن و سعید آذری بود. این بازیکن مثل یک بازیکن ۱۸ ساله تمرین می‌کند. خلعتبری و حدادی‌فر می‌توانند الگویی برای سایر بازیکنان باشند.

سرمربی ذوب آهن اظهار کرد: جذب خالعتبری برای ما موهبت بود. ما به یک مهاجم فیزیکی نوک نیاز داریم. سعی کردیم از هر بازیکنی که می‌خواهیم جذب کنیم ویدیو داشته باشیم و تعداد زیادی بازیکن را آنالیز کردیم. نقاط ضعف و قوت آن‌ها را بررسی کردیم اما سه چهار بازیکن خوبی که می‌خواستیم به دلیل قیمت سنگین آن‌ها نتوانستیم جذب‌شان کنیم. سعی می‌کنیم نهایت استفاده را از خریدهای‌مان داشته باشیم. امیدواریم خریدهای‌مان نمایش خوبی را در نیم‌فصل دوم داشته باشند. ذوب آهن خانه خلعتبری است و او به این باشگاه مدیون است و این دین را با برگشتش ادا کرد.

وی افزود: درباره بازیکن خارجی‌مان باید بگویم فکر می‌کردم او ناآماده باشد اما به هر حال او یک بازیکن ۲۷ ساله است و به اعتقاد من بازیکنان سیاهپوست ۲۵ درصد بهتر و باانگیزه‌تر از بازیکنان سفیدپوست هستند! او در حال حاضر شرایطی دارد که شاید فردا بتوانیم از او استفاده کنیم. 

منصوریان در ادامه نشست خبری خود درباره وضعیت تیمش تصریح کرد: فصل برای ما از فردا آغاز می‌شود و من نسبت به شرایط فعلی ذوب‌آهن راضی هستم و از مدیر باشگاه تشکر می‌کنم؛ چراکه از شهر اصفهان خیلی خوشم آمده و جو اینجا خیلی خوب است. ما می‌توانستیم در نیم فصل ۸ بازیکن بگیریم اما زمان را برای جا افتادن آنها در تیم از دست می‌دادیم. به هر حال ذوب‌آهن مثل یک بنگاه بازیکن‌سازی است و بعد از فولاد خوزستان بهترین آکادمی در این باشگاه است و بهتر است به ساختار تیم‌های پایه بیشتر توجه کنیم و از آنها برای حضور در تیم‌های بزرگسالان استفاده کنیم. جا دارد که من از قاسم حدادی‌فر تشکر کنم که تجربیاتش را به بازیکنان جوان می‌دهد. ما ۸ روز قبل همصدا شدیم و به وحدت رسیدیم. به هر حال فوتبال زیبا و غیرقابل پیش‌بینی است اما ما برای بردن به زمین می‌رویم هرچند که شاید اتفاقی بیفتد که برنده نشویم. ولی در رختکن یک خواسته داریم و آن این است که این میل به بردن را به سکوها انتقال دهیم. من در مربیگری خیلی عادت ندارم که بگویم بازیکنی نگرفتند یا بازیکن مدنظر من را جذب نکردند و سعی می‌کنم بر حسب موقعیت فعلی کار کنم، اما ما خیلی تنها هستیم؛ چراکه فکر می‌کردم سکوهای فولادشهر پر می‌شود. سکوهای ما جمعیت زیادی نمی‌خواهد بلکه اگر ۸۰۰۰ نفر به ورزشگاه بیایند، یار دوازدهم ما تکمیل می‌شود. اگر پرسپولیس و استقلال بدون تماشاگر به زمین بیایند غریبه هستند و ما هم دوست داریم سکوهایمان پر از لباس سبز باشد.

وی در پاسخ به این سوال که برای بازی فردا چه انتظاری ای از مجید جلالی دارد، خاطرنشان کرد: تیم‌های او همیشه بالانس هستند. ما دیروز در جلسه هم‌اندیشی با داوران همدیگر را دیدیم و من او را یک مربی نجیب می‌دانم. اما سبک بازی او با نفرات زیر دستش متفاوت است. ما عادت برای بازی فردا را روی عادت قبلی نساجی گذاشتیم. اولویت ما این است که مربی و بعد تیم را آنالیز کنیم اما از نظر فیزیکی به بازیکنانم اعتقاد دارم و فکر می‌کنم آنها به حد نصاب رسیده‌اند و برای لیگ قهرمانان آسیا کیفیت خوبی خواهند داشت.