منع جذب بازیکنان خارجی فاقد مبنای حقوقی است

به گزارش مدال به نقل ازخبرگزاری فارس، علی جمشیدی معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس در گفت وگو با سایت رسمی باشگاه، درباره مطالب مطرح شده در خصوص شرایط حقوقی پرسپولیس در پرونده های بازیکنان و مربیان خارجی گفت: در وهله اول باید به این نکته تاکید کنم، با وجود تمام مشکلات بر جای مانده از دوره های گذشته و با بهره گیری از وکلای خبره و تخصصی با جدیت در موضوعات و پرونده ها ورود کرده و از حقوق باشگاه دفاع می شود ......

به گزارش مدال به نقل از خبرگزاری فارس، علی جمشیدی معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس در گفت وگو با سایت رسمی باشگاه، درباره مطالب مطرح شده در خصوص شرایط حقوقی پرسپولیس در پرونده های بازیکنان و مربیان خارجی گفت: در وهله اول باید به این نکته تاکید کنم، با وجود تمام مشکلات بر جای مانده از دوره های گذشته و با بهره گیری از وکلای خبره و تخصصی با جدیت در موضوعات و پرونده ها ورود کرده و از حقوق باشگاه دفاع می شود.

وی ادامه داد: یکی از این پرونده ها مربوط به آقای پائولو گولچ می شود. با عنایت به پیش بینی های صورت گرفته، مرجع حل اختلاف در قرارداد بین دو طرف عناصر قضایی فدراسیون فوتبال به عنوان مرجع دارای صلاحیت تعیین شده بود. این بند که به امضای بازیکن نیز رسیده است، حاصل یک کار کارشناسی و در جهت تقویت جایگاه عناصر قضایی فوتبال بود. بر همین اساس تخلفات این بازیکن به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال منعکس شد اما برخلاف رویه سابق از رسیدگی به آن امتناع شد. این در حالی است که همزمان نامبرده به فیفا مراجعه کرد و فیفا نیز طی نامه ای رسمی به باشگاه، از ما نتیجه رسیدگی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال را درخواست کرده است. با توجه به این شرایط، نشستی حضوری با اعضای محترم کمیته استیناف داشته ایم و نظر به توضیحاتی که از سوی رئیس این کمیته ارائه شد، چنانچه موضوع از طریق ریاست فدراسیون فوتبال و با عنوان تجدید نظرخواهی ویژه به استیناف ارجاع شود، به آن رسیدگی کرده و نسبت به صدور رأی اقدام می کنند.

جمشیدی خاطرنشان کرد: مع الاسف با تطویل روند اداری و توجها به رأی صادره کمیته انضباطی فدراسیون که از نظر باشگاه فاقد مبنا و اساس حقوقی بوده، فیفا اقدام به صدور رأیی می نماید که قابلیت تجدید نظر دارد. ضمن اینکه با وصف موارد فوق و نظر به برخی اخبار منتشره از جانب آقای وثوق احمدی، عضو محترم کمیته انضباطی، شایسته است اظهار نظرها با توجه به روند قضیه انجام شود.

معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس در پایان افزود: هواداران فهیم و پرشور باشگاه بزرگ پرسپولیس به این امر توجه داشته باشند که مصوبه هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال مبنی بر عدم جذب بازیکنان خارجی مربوط به باشگاه هایی می شود که حکم قطعی علیه آنها از سوی مراجع بین المللی صادر شده باشد. به این ترتیب، با لحاظ شرایط موجود، باشگاه پرسپولیس از این امر مبری است، چون پرونده ها در جریان بوده و هنوز به مرحله قطعی نرسیده اند و اظهارات درباره منع این باشگاه برای جذب بازیکنان خارجی به این دلیل، فاقد مبنای حقوقی است.

 

تگ ها


اخبار روز پرسپولیس فوتبال