منع قانونی بارسلونا برای تمدید با لیونل مسی

خاویر تباس، رئیس لالیگا تاکید کرد بارسلونا در شرایط فعلی از نظر قانونی قادر به تمدید قرارداد با لیونل مسی نیست....

به گزارش "ورزش سه"، خاویر تباس، رئیس لالیگا مدعی شد بارسلونا تنها در صورت اعمال تغییرات قابل توجه در لایحه پرداخت دستمزد خود می تواند قرارداد لیونل مسی را تمدید کند. ساختار اقتصادی قرارداد جدید همچنان نامشخص است و به احتمال زیاد اوضاع نابسامان مالی در باشگاه بارسلونا منجر به خروج بسیاری از بازیکنان این تیم خواهد شد خواهد شد. سقف دستمزد در بارسلونا از ۶۷۱ میلیون یورو در فصل ۲۰۱۹-۲۰ به ۳۸۲.۷ میلیون یورو در فصل گذشته کاهش یافت و به نظر می رسد این روند نیاز به افزایش بیشتر است. بارسلونا در حال حاضر ۱.۲ میلیارد یورو بدهی ناخالص داشته و نحوه کاهش و مدیریت این بدهی سنگین مشخص نیست.

خاویر تباس گفت: "بارسلونا از سقف پرداخت دستمزد خود فراتر رفته است. من امیدوارم که آنها بتوانند مسی را حفظ کنند، اما برای انجام این کار آنها مجبور به کاهش پرداختی های دیگر هستند. بارسلونا باید بدهی های خود را کاهش دهد و اگر آنها شرایط را مدیریت کنند، مشکلی جدی پیش نخواهد آمد. اما آنها پرداخت دستمزدهای خود را به حداکثر رسانده اند. این باشگاه موفق به درآمدزایی نشده و آنها باید تدابیر جدیدی اتخاذ کنند.

از ۷۰۰ میلیون یورو ضرر در بین کل تیم های لالیگا، نیمی از آن متعلق به بارسلونا است. باشگاه های بزرگ دیگر تلاش بیشتری برای جلوگیری از این روند ضرردهی انجام داده اند. رئال مادرید تلاشی ستودنی انجام داده تا اطمینان حاصل کند که شرایطی مانند بارسلونا پیدا نکند و وضع بارسا از همه بدتر است."

تگ ها


خاویر تباس لیونل مسی فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال