منچسترسیتی – تاتنهام؛ فصل انتقام

منچسترسیتی امشب در خانه روبه‌روی تاتنهامی قرار می‌گیرد که در اروپا باعث حذف شاگردان پپ شد....

منچسترسیتی – تاتنهام؛ فصل انتقام

من‌سیتی در دوفصل گذشته، چهاربار تاتنهام را شکست داد، اما مهمترین دیدار دوتیم در لیگ قهرمانان فصل گذشته به نفع شاگردان پوچتینو به پایان رسید تا این دیدار رنگ و بوی انتقام هم داشته باشد. این اولین چالش  تیم پپ در فصل جدید شکست دادن تاتنهامی است که تغییری نسبت به فصل گذشته نداشته است و جز تونگای ان‌دمبله که از لیون آمده، تیم پوچتینو با همان ترکیب آشنای سال‌های اخیر به ورزشگاه اتحاد خواهد آمد. تاتنهام برای گرفتن امتیاز در خانه سیتی، نیاز به خط‌دفاعی قدرتمندی دارد که در ماه‌های اخیر از آن بی‌بهره بوده‌اند. آخرین باری که تاتنهام در خارج از خانه موفق به کلین شیت شده، در روزهای سال نوی میلادی 2019 بود که جلوی کاردیف دروازه‌شان را بسته نگه داشتند و در تمام دیدارهای بعدی شاگردان پوچ با گل خورده از زمین حریفان بیرون آمده‌اند. تاتنهام استاد ضدحملات برق‌آساست و امشب می‌تواند سیتی را غافلگیر کند. در سمت مقابل سیتی هم تنها رودری را به عنوان بازیکن جدید به ترکیب فصل گذشته‌اش اضافه کرده و امیدوار است از پاشنه آشیل تاتنهام – سمت راست دفاع- به گل برسد. منچسترسیتی برای رسیدن به سومین قهرمانی در لیگ جزیره چاره‌ای جز گرفتن 3امتیازهای خانگی مقابل مدعیان «بیگ سیکس» ندارد.

***

* منچسترسیتی در ۴ بازی آخرش در لیگ برتر برابر تاتنهام پیروز شده است. سیتیزن‌ها هیچ‌گاه ۵ بازی متوالی برابر تاتنهام را نبرده‌اند و می‌توانند امشب به این رکورد برسند.

* تاتنهام یک رکورد عجیب و منفی در لیگ برتر دارد. تیمِ پوچتینو در ۶ بازی آخر خارج از خانه‌اش شکست خورده و آخرین بردشان به ژانویه ۲۰۱۹ برابر فولام برمی‌گردد.

 * هری کین رکورد بدی در ماه آگوست دارد. ستاره تاتنهام در ۱۴ بازی لیگ برتری در این ماه تنها یک گل زده است.

* آخرین تیمی که موفق شد سیتی را در اتحاد شکست دهد کریستال‌پالاس بود که دسامبر ۲۰۱۸ این کار را انجام داد. در ۹ بازی آخر سیتی در خانه نباخته و فصل قبل هم فقط همان یک شکست خانگی را داشت.

***

ترکیب احتمالی منچسترسیتی: ادرسون، واکر، استونز، لاپورت، زینچنکو، دبروینه، رودری، داوید سیلوا، محرز، استرلینگ و ژسوس

ترکیب احتمالی تاتنهام: لوریس، واکر پیترس، آلدرویرلد، داوینسون، رُز، وینکس، اندومبله، لاملا، اریکسن، لوکا مورا و کین

 

بیشتر بخوانید:

سلتاویگو - رئال‌مادرید؛ بوی خوش صدرنشینی؟

تگ ها


پیش بازی یادداشت یادداشت‌های اختصاصی منچستر سیتی تاتنهام منچستر سیتی-تاتنهام لیگ برتر فوتبال