منچسترسیتی در صدر گران‌قیمت‌ترین باشگاه‌های اروپا

فهرستی از گرانقیمت‌ترین تیم‌های اروپا منتشر شده و منچسترسیتی، قهرمان لیگ برتر انگلیس، در صدر این فهرست دیده می‌شود....

به گزارش "ورزش سه"، پنجره نقل و انتقالات تابستان سال جاری علیرغم شرایط دشوار پس از شیوع جهانی ویروس کرونا با معاملات گرانقیمت و جذاب بسیاری همراه شد. بر اساس اعلام سایت CIES، باشگاه منچسترسیتی با تیمی به ارزش ۹۲۶ میلیون پوند در صدر این جدول قرار دارد. سیتیزن‌ها این فصل ۱۰۰ میلیون پوند برای خرید جک گریلیش هزینه کرده و رکورد نقل و انتقالات بریتانیا را در این تابستان شکستند.

با این حال منچستریونایتد نیز فاصله چندانی با آنها نداشته و فاصله خود را با این تیم به ۴۹ میلیون پوند رسانده تا در رده دوم جای بگیرد. آنها نیز امسال پنجره پر کاری را پشت سر گذاشته و موفق شدند جیدون سانچو را با ۷۳ میلیون پوند، رافائل واران با ۴۲ میلیون پوند و کریستیانو رونالدو، اسطوره باشگاه، را با ۱۹.۸ میلیون پوند به خدمت بگیرند.

در بین ۱۰ تیم اول این فهرست نام شش باشگاه بزرگ لیگ برتر دیده می‌شود و لیورپول، چلسی، آرسنال و تاتنهام نیز در کنار دو تیم شهر منچستر حضور دارند. آبی‌های لندنی که ۹۷.۵ میلیون پوند برای خرید روملو لوکاکو هزینه کردند، بالاتر از لیورپول در رده پنجم ایستاده‌اند. آرسنال نیز با ۵۴۲ میلیون پوند هزینه برای تیم فعلی خود در رده نهم قرار گرفته و این علیرغم عدم موفقیت آنها در لیگ برتر و دوری از لیگ‌های اروپایی است.

پاری سن ژرمن نیز در این تابستان نقل و انتقالات درخشانی را به ثبت رساند و چند نفر از بزرگترین بازیکنان جهان را به خدمت گرفت. این در حالی است که بازیکنانی چون جورجینیو واینالدوم، جانلوییجی دوناروما، سرخیو راموس و لیونل مسی، برنده شش توپ طلا، به عنوان بازیکنان آزاد به این تیم اضافه شدند. با این حال آنها باز هم در رده سوم قرار گرفتند چرا که نیمار ۱۹۸ میلیون پوندی و کیلیان امباپه ۱۶۲ میلیون پوندی را در ترکیب دارند.

رئال مادرید با ۶۷۵ میلیون پوند، یوونتوس با ۵۶۳ میلیون پوند و بارسلونا با ۵۵۱ میلیون پوند در رده‌های چهارم، هفتم و هشتم قرار دارند.

تگ ها


پاری سن ژرمن تاتنهام منچستر یونایتد چلسی منچستر سیتی لیورپول یوونتوس رئال مادرید بارسلونا