منچسترسیتی ۲ - ۰ دیناموزاگرب؛ سه امتیاز با تعویض طلایی پپ

منچسترسیتی در دیداری که برخلاف تصورات خیلی دیر به گل رسید، موفق شد تیم سرسخت دیناموزاگرب را شکست دهد...

منچسترسیتی در دیداری که برخلاف تصورات خیلی دیر به گل رسید، موفق شد تیم سرسخت دیناموزاگرب را شکست دهد

به گزارش خبرنگار مدال، در چارچوب هفته دوم مرحله گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا، منچسترسیتی در ورزشگاه اتحاد پذیرای دیناموزاگرب کرواسی بود که این بازی در نهایت با پیروزی ۲-۰ سیتیزن‌ها به پایان رسید.

همانطور که پیش‌بینی می‌شد سیتیزن‌ها بازی را هجومی آغاز کردند و دیناموزاگرب با لایه‌های زیاد دفاعی به فکر نخوردن گلی زودهنگام بود. اولین فرصت سیتی توسط برناردو سیلوا ایجاد شد. ضربه راه دور ستاره پرتغالی از روی دروازه به بیرون رفت. در دقیقه ۱۷، باز هم ضربه والی زیبای برناردو سیلوا با اختلافی کم از بالای دروازه لیکواکوویچ به بیرون رفت.

فشار سیتی هر لحظه بیشتر می‌شد و این بار ضربه زیبای ایلکای گوندوغان با سایش به تیرک افقی دروازه دینامو به بیرون رفت. سیتی در صورت کسب پیروزی برای اولین بار ۵ برد متوالی در لیگ قهرمانان به دست می‌آورد که این موضوع انگیزه‌های شاگردان پپ را بیشتر کرده بود و بازی کاملاً یک‌طرفه دنبال می‌شد.

در ادامه حملات سیتی بی‌نتیجه بود و نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید.

شاگردان گواردیولا باز هم بازی را تهاجمی شروع کردند و رحیم استرلینگ که جانشین برناردو سیلوا شده بود، قوای تهاجمی میزبان را افزایش داده بود. تلاش‌های سیتی سرانجام نتیجه داد.

در دقیقه ۶۶، روی حرکت و پاس رودری، ماهرز صاحب توپ شد و با یک سانتر دقیق استرلینگ را ضاحب موقعیت کرد و او هم  به عنوان تعویض طلایی گواردیولا گل اول بازی را وارد دروازه تیم سخت‌کوش دیناموزاگرب کرد.

حملات سیتی ادامه داشت و این بار نوبت آگوئرو بود که دروازه دینامو را تهدید کند. روی ارسال ژائو کانسلو، ضربه سر ستاره آرژانتینی در دستان لیواکوویچ قرار گرفت. شاگردان گواردیولا هم‌چنان برای زدن گل دوم بی‌قراری می‌کردند ولی حملات آنها با بی‌دقتی مهاجمین از دست می‌رفت. سیتی در دقیقه ۹۵ با پاس استرلینگ، موفق شد توسط فیل فودن گل دوم را به ثمر برساند و بازی با نتیجه ۲-۰ به سود میزبان به پایان رسید.

اخبار مرتبط:

 

خلاصه بازی منچسترسیتی 2 - 0 دینامو زاگرب/ ویدیو

 

منچسترسیتی ۲ - ۰ دیناموزاگرب؛ سه امتیاز با تعویض طلایی پپ

تگ ها


ورزشگاه اتحاد فوتبال جهان پپ گواردیولا سیتیزن‌ها کروات‌ها منچستر سیتی دینامو زاگرب منچستر سیتی-دینامو زاگرب UEFA Champions League فوتبال