منچسترسیتی ۱- منچستریونایتد ۲؛ آسمان منچستر سرخ شد

منچستریونایتد موفق شد با پیروزی در دربی منچستر در ورزشگاه اتحاد، به وضعیت خود در جدول سر و سامان بخشد...

به گزارش خبرنگار مدال، در چارچوب هفته شانزدهم رقابت‌های لیگ برتر انگلیس، منچسترسیتی در ورزشگاه اتحاد میزبان منچستریونایتد بود که این بازی در نهایت با برتری ۲-۱ شیاطین سرخ خاتمه یافت.

دیدار دو تیم از ابتدا با هیجان زیادی همراه بود و در دقیقه ۱۹، برناردو سیلوا درون محوطه جریمه راشفورد را سرنگون کرد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت. اما بعد از بررسی VAR پنالتی به سود میهمان اعلام شد مارکوس راشفورد شیاطین سرخ رو در این بازی پیش انداخت.

دقایقی بعد باز هم راشفورد شانس خود را امتحان کرد اما این بار ضربه او روی تیرک دروازه فرد آمد. دو دقیقه بعد، کار برای سیتیزن‌ها دشوارتر شد. پاس دنیل جیمز به آنتونی مارسیال رسید و او بعد از باز کردن فضای روبرویش با یک ضربه عالی گل دوم یونایتد را به ثمر رساند.

شاگردان گواردیولا بعد از دریافت گل دوم پیش کشیدند اما تلاش‌های آنها نتیجه‌بخش نبود و نیمه اول با برتری ۲-۰ شیاطین سرخ خاتمه یافت.

سیتی که در نیمه اول چندان دردسری برای دخیا ایجاد نکرده بود در نیمه دوم تلاش‌ زیادی برای گلزنی می‌کرد اما دفاع یونایتد همچنان انسجام خود را حفط کرده بود. در دقیقه ۵۶، ضربه دی‌بروین با تکل لیندلوف راهی کرنر شد تا این موقعیت برای میزبان از دست برود.

در دقیقه ۶۳، بهترین فرصت سیتیزن‌ها به دست آمد اما ضربه فوق‌العاده رودری با واکنش تماشایی داوید دخیا راهی به دروازه پیدا نکرد. تلاش‌های سیتی ادامه داشت در دقیقه ۸۶، روی پاس اوتامندی، ریاض محرز که تازه هم به بازی آمده بود یکی از گل‌های خورده را جبران کرد اما این تک‌گل برای میزبان کارساز نبود در نهایت بازی با شکست خانگی شاگردان گواردیولا به پایان رسید.

سیتی با این شکست ۳۲ امتیازی و در رده سوم باقی ماند. یونایتد ۲۴ امتیازی شد به رده پنجم صعود کرد.

ببینید:

خلاصه بازی منچسترسیتی 1- منچستریونایتد 2/ ویدیو

تگ ها


دربی منچستر پپ گواردیولا اوله گونار سولسشر فوتبال جهان ورزشگاه اتحاد منچستر یونایتد منچستر سیتی منچستر سیتی-منچستر یونایتد لیگ برتر فوتبال