منچسترسیتی ۴ (۴) - (۴)* ۳ تاتنهام؛ صعود اعجاب‌انگیز با درخشش سون

تاتنهام شیرین‌ترین شکست تاریخ خود را تجربه کرد...

منچسترسیتی در حالی که بازی رفت را واگذار کرده بود، در ورزشگاه اتحاد میزبان تاتنهام بود.

به گزارش مدال، از دور برگشت مرحله یک‌چهارم نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا، از ساعت ۲۳:۳۰ منچسترسیتی در خانه میزبان تاتنهام بود که در نهایت این بازی با پیروزی ۴-۳ سیتیزن‌ها و در عین حال صعود معجزه‌آسای تاتنهام به نیمه نهایی به پایان رسید.

دو تیم بازی را متعادل آغاز کردند و در دقایق ابتدایی بازی بیشتر در میانه زمین در جریان بود اما این سیتی بود که در دقیقه ۴، روی یک غافلگیری به گل رسید. روی حرکتی که کوین دی بروین آغاز کرد، توپ در سمت چپ به رحیم استرلینگ رسید و او هم با یک ضربه تماشایی، توپ را به گوشه دروازه هوگو لوریس فرستاد.

اما این برتری تنها ۳ دقیقه پایدار بود و روی اشتباه خط دفاعی سیتی، تاتنهام به گل تساوی رسید. روی پاس در عمق دله آلی، این آیمریک لاپورته بود که توپ را ناقص دفع کرد و سون هیونگ مین هم با یک شوت محکم توانست ادرسون را مغلوب کند.

سیتی هنوز از شوک گل اول خارج نشده بود که یک اشتباه دیگر از لاپورته، تاتنهام را به گل دوم رساند. توپ ربایی لوکاس مورا از لاپورته، یک حمله سریع را برای تاتنهام رقم زد و در نهایت روی پاس اریکسن، باز هم سون بود که با یک شوت دقیق، کار را تمام کرد.

اما این نتیجه هم پایدار نبود و دو دقیقه بعد سیتی به گل تساوی رسید. این بار روی پاس آگوئرو بود که برناردو سیلوا در سمت چپ محوطه جریمه تاتنهام صاحب موقعیت شد و ضربه او بعد از برخورد به دنی رز، وارد دروازه حریف شد.

اما تلاش سیتی سرانجام در دقیقه ۲۱ نتیجه داد و این تیم به گل سوم رسید. روی یک ضربه آزاد که به شکل کوتاه کار شد، دی بروین در سمت چپ محوطه تاتنهام صاحب موقعیت شد و پاس در عرض سرعتی او را استرلینگ در سمت دیگر با یک ضربه مطمئن، تبدیل به گل سوم تیمش کرد.

تلاش دو تیم برای زدن گل های بعدی در دقایق پایانی ثمری نداشت و نیمه اول با برتری۳-۲ سیتی به پایان رسید.

نیمه دوم را سیتی بهتر آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی در موقعیتی عالی صاحب یک ضربه آزاد شدند اما شوت دی بروین از بالای دروازه تاتنهام به بیرون رفت.

در دقیقه ۵۰، استرلینگ می توانست گل چهارم سیتی را به ثمر برساند اما ضربه خطرناک او از داخل محوطه جریمه را لوریس برگشت و در نهایت توپ توسط دنی رز دفع شد. سه دقیقه بعد سیتی بار دیگر صاحب یک موقعیت عالی شد اما ضربه تماشایی دی‌بروین را لوریس با یک واکنش تماشایی و دفع با دست مخالف، توپ را به بیرون فرستاد.

سرانجام در دقیقه ۵۹ بود که سیتی به گل چهارم رسید. روی حرکت عالی دی بروین و پاس در عمق او بود که آگوئرو صاحب موقعیت شد و با یک ضربه غیرقابل مهار دروازه تاتنهام را باز کرد.

بعد از این گل باز هم این سیتی بود که به حملاتش ادامه داد و صاحب یکی دو موقعیت خوب دیگر شد اما نتوانست از آنها استفاده کند.

پس از آن نوبت تاتنهامی ها بود که ابتکار عمل را در دست بگیرند و خیلی زود توانستند به گل برسند. در دقیقه ۷۳ بود که روی ضربه کرنر کوین تریپیه، توپ با بدن یورنته برخورد کرد و توپ وارد دروازه شد. بازیکنان سیتی اعتقاد داشتند که توپ به دست یورنته برخورد کرده اما داور بعد از استفاده از VAR، گل را پذیرفت.

فشار سیتی ادامه داشت و در سومین دقیقه از وقت های تلف شده، این تیم به گل رسید اما VAR نشان داد که آگوئرو در آفساید بود و این گل پذیرفته نشد.

در نهایت تلاش بازیکنان سیتی ثمری نداشت و بازی با نتیجه ۴-۳ به پایان رسید تا تاتنهام به لطف گل زده بیشتر در خانه حریف، راهی نیمه نهایی شود.

خلاصه این بازی را می‌توانید در این لینک تماشا کنید.

تگ ها


تاتنهام منچستر سیتی UEFA Champions League فوتبال