منچسترسیتی 2 - ۱ چلسی؛ امید سیتیزن‌ها زنده ماند

منچسترسیتی موفق شد در دیداری جذاب مقابل آبی‌های لندن به یک پیروزی ارزشمند دست پیدا کند...

به گزارش خبرنگار مدال، در حساس‌ترین دیدار هفته سیزدهم رقابت‌های لیگ برتر انگلیس، منچسترسیتی در ورزشگاه اتحاد میزبان چلسی بود و در نهایت به پیروزی 2-1 دست یافت.

بازی از همان ابتدا سرعت بالایی داشت و در دقیقه ۷، ویلیان می‌توانست چلسی را پیش بیاندازد اما ضربه او از کنار دروازه ادرسون به بیرون رفت. دقایقی بعد این بار فیکایو توموری صاحب موقعیت شد اما ضربه زمینی او با فاصله‌ای اندک از کنار دروازه سیتی به بیرون رفت. برخلاف تصور حملات پرتعداد چلسی آنقدر ادامه پیدا کرد تا در دقیقه ۲۱، پاس در عمق عالی کواچیچ موقعیت را در اختیار انگولو کانته قرار داد و او هم در شرایطی دشوار با یک ضربه دقیق دروازه سیتیزن‌ها را گشود.

شاگردان گواردیولا بعد از گل احیا شدند و در دقیقه ۲۹، روی یک ضدحمله ضربه کوین دی‌بروین با برخورد به پای کورت زوما وارد دروازه چلسی شد تا بازی مساوی شود. بعد از این گل روند بازی تغییر کرد و در دقیقه ۳۷، ریاض ماحرز از سمت راست نفوذ کرد و با یک ضربه زمینی و دقیق، دروازه کپا را برای دومین بار باز کرد. تلاش‌های دو تیم ادامه داشت در درقیقه ۶۴، ماحرز باز هم فرصت گلزنی داشت اما ضربه او با نوک انگشتان کپا راهی کرنر شد. در دقایق پایانی ضربه آزاد خطرناک میسون مانت با اختلافی اندک به بیرون رفت.

این پایان کار نبود و در دقیقه ۹۴، رحیم استرلینگ گل سوم سیتی را هم به ثمر رساند اما VAR گل را به دلیل آفساید مردود اعلام کرد. سیتیزن‌ها در ادامه بازی را کنترل کردند در نهایت به یک پیروزی ارزشمند خانگی دست پیدا کردند. منچسترسیتی با این پیروزی ۲۸ امتیازی شد جای چلسی ۲۶ امتیازی را در رده سوم گرفت.

اخبار مرتبط:
خلاصه بازی منچسترسیتی 2 - 1 چلسی/ ویدیو

تگ ها


ورزشگاه اتحاد منچسترسیتی چلسی فرانک لمپارد پپ گواردیولا لیگ برتر انگلیس فوتبال جهان فوتبال