منچسترسیتی 5 - ۰ وستهام؛ نمایش ۵ ستاره با درخشش استرلینگ

در حالی که لیورپول شب گذشته اولین پیروزی خود را به دست آورده بود، منچسترسیتی نیز امروز مقابل وستهام به برتری دست یافت تا تعقیب و گریز از هفته اول آغاز شود...

به گزارش مدال، در ادامه هفته اول لی برتر انگلیس، وستهام در خانه میزبان مشکی‌پوشان منچسترسیتی بود که این بازی در نهایت با پیروزی ۵-۰ سیتیزن‌ها همراه بود.

سیتی مطابق انتظار بازی را بهتر شروع کرد و پس از ده دقیقه تسلط روی توپ و میدان اولین موقعیت بازی را توسط ریاض محرز خلق کرد. حرکت او در بیرون محوطه جریمه و شوت غافلگیر کننده ستاره الجزایری را گلر وستهام با کف دست راهی کرنر کرد. چهار دقیقه بعد داوید سیلوا در موقعیت عالی شوتزنی قرار گرفت اما ضربه او با اختلافی اندک از کنار دروازه راهی اوت شد.

وستهام که چشم به ضدحملات داشت، قادر به خلق موقعیت جدی گلزنی نبود و در عوض سیتی بود که پی در پی خطرناک نشان می‌داد. دقیقه 20 ریاض محرز پس از فریب مدافعان پیش روی خود با یک شوت محکم دروازه وستهام را تهدید کرد ولی توپ به تور کنار دروازه برخورد کرد. سرانجام سیتی دقیقه 24 مزد حملات خود را گرفت و به گل رسید. نفوذ سریع و عالی کایل واکر از راست و پاس به عقب او با دفع ناقص مدافع وستهام همراه شد اما توپ در ادامه به ژسوس رسید و ضربه بغل پای دیدنی او به طاق دروازه نشست تا سیتی 1-0 پیش بیفتد.

میهمان سه دقیقه بعد می‌توانست به گل دوم هم برسد. سانتر تند و تیز دی بروینه از راست درون شش قدم به داوید سیلوا رسید اما ضربه بی دقت او به آسمان زده شد. در نهایت نیمه اول با برتری یک گله سیتی به اتمام رسید.

سیتی نیمه دوم را هم طوفانی شروع کرد و دقیقه 50 به گل دوم رسید. نفوذ عالی دی بروینه تا پشت محوطه جریمه و پاس او در سمت چپ به رحیم استرلینگ، او را در موقعیت گلزنی قرار داد و ستاره ملی پوش انگلیسی با یک بغل پای دقیق توپ را به کنج دروازه فرستاد. دو دقیقه بعد سیتی روی پاس استرلینگ به ژسوس به گل سوم رسید ولی با دخالت وی ای آر مردود اعلام شد. داور ابتدا گل را پذیرفت ولی کمک داور ویدیوئی روی پاس داوید سیلوا به استرلینگ، آفساید این بازیکن را اعلام کرد.

دقیقه 72 وستهام تا آستانه زدن گل اول پیش رفت اما ادرسون با یک دبل سیو مانع شد. ابتدا ضربه چیچاریتو از درون محوطه جریه با سانو به توپ ضربه زد ولی ادرسون توپ را برگشت داد. روی ریباند لانسینی با ضربه سر می رفت توپ را به گوشه دروازه بفرستد ولی بازهم ادرسون با کف دست توپ را بیرون کشید. سه دقیقه بعد سیتی به گل سوم رسید. پاس در عمق استثنایی محرز به استرلینگ رسید و او هم در مصاف تک به تک توپ را از روی سر دروازه بان به گل تبدیل کرد. گل توسط وی ای آر نیز تایید شد.

دقیقه 83 خطا روی محرز یک پنالتی برای سیتی به همراه داشت. آگوئرو پشت توپ قرار گرفت ولی ضربه او را فابیانسکی مهار کرد. روی بررسی صحنه مشخص شد او یک گام به جلو آمده بود و طبق قوانین جدید، پنالتی تکرار شد تا این بار ستاره آرژانتینی بر خلاف جهت فابیانسکی توپ را به گل تبدیل کند و سیتی 0-4 جلو بیفتد. این پایان کار نبود و سیتی دقیقه 92 به گل پنجم خود دست یافت. اشتباه هالر باعث شد توپ به محرز برسد و پاس عمقی او استرلینگ را با فابیانسکی تک به تک کرد. بغل پای فنی استرلینگ نیز هت تریک او را کامل کرد و سیتی هم به گل پنجم رسید.

در نهایت این بازی با برتری 0-5 سیتی به اتمام رسید و سیتیزن‌ها موقتاً به صدر جدول رفتند.

اخبار مرتبط:

لیورپول ۴ - ۱ نوریچ: شروع مقتدرانه لک‌لک‌ها در آنفیلد

تگ ها


شروع مقتدرانه پپ گواردیولا فوتبال جهان سیتیزن‌ها چکش‌ها وستهام منچستر سیتی وستهام-منچستر سیتی لیگ برتر فوتبال