منچستریونایتد ۱ - ۱ آرسنال؛ عدالت به سبک VAR

آرسنال در حساس‌ترین دیدار هفته هفتم لیگ جزیره موفق شد در ورزشگاه اولترافورد یک تساوی ارزشمند مقابل منچستریونایتد به دست آورد...

آرسنال در حساس‌ترین دیدار هفته هفتم لیگ جزیره موفق شد در ورزشگاه اولترافورد یک تساوی ارزشمند مقابل منچستریونایتد به دست آورد

به گزارش خبرنگار مدال، در آخرین و حساس‌ترین دیدار هفته هفتم رقابت‌های لیگ برتر انگلیس، منچستریونایتد در ورزشگاه اولدترافورد میزبان آرسنال بود که این دیدار در نهایت با تساوی ۱-۱ خاتمه یافت.

بازی دو تیم از همان ابتدا سرعت خوبی داشت و بدون برتری خاصی از سوی هیچ‌یک از دو تیم پیگیری می‌شد. آرسنال سعی در ارسال از جناحین داشت ولی سانترهای بازیکنان این تیم دقت کافی را نداشت. یونایتد با توجه به شرایط میزبانی کم کم بازی را در دست گرفت و در دقیقه ۲۹، پریرا توپ را از میانه میاد آورد و با گذشتن از سد داوید لوئیز، ضربه زیبای پای چپ خود را روانه دروازه آرسنال کرد، اما برند لنو اجازه نداد تا میزبان به گل اول برسد.

دقایقی بعد این بار نوبت آرسنال بود. روی حرکت اوبامیانگ و توپ بازگشتی از مدافعین یونایتد، ضربه نیکلاس په‌په از روی دروازه دخیا به بیرون رفت. لحظاتی بعد، په‌په باز هم روی دروازه یونایتد خطرساز شد. این بار روی ارسال اوبامیانگ، ضربه زمینی په‌په در شرایطی ایده‌آل در آغوش داوید دخیا قرار گرفت.

در دقایق رو به پایان نیمه اول شاهد بازی فیزیکی و پربرخوردی بودیم و داور برای کنترل بازی، سه بار از کارت زرد خود استفاده کرده بود. در دقیقه ۴۳ روی یک ضدحمله برق‌آسا ساکا رو به دروازه حرکت کرد و ضربه زمینی و پای چپ او با عکس‌العمل دخیا روبه‌رو شد و در ریباند باز هم گوندوزی ضربه خود را به سمت دروازه زد که باز هم توسط سنگربان اسپانیایی مهار شد.

در حالی که تصور می‌شد بازی در نیمه اول بدون گل تمام می‌شود، روی یک ضدحمله و پاس کات‌بک راشفورد، جوان آینده‌دار سولسشر یعنی اسکات مک‌تامینی با یک ضربه فوق‌العاده تور دروازه لنو به لرزه درآورد تا شیاطین سرخ نیمه اول را با برتری ۱-۰ به رختکن بروند.

قرمزپوشان نیمه دوم را بهتر آغاز کردند و بیشتر صاحب توپ و میدان شدند اما در دقیقه ۵۱ روی یک ضدحمله و ارسال اوبامیانگ موقعیتی عالی برای توریرا ایجاد شد ولی ضربه او روی پایش جفت و جور نشد و در آغوش دخیا قرار گرفت. ۳ دقیقه بعد این بار ضربه آزاد خطرناک داوید لوئیز با برخورد به مدافعین یونایتد راهی کرنر شد. لحظاتی بعد روی اشتباه مدافعین منچستریونایتد و پاس ساکا، پیر امریک اوبامیانگ با دخیا تک به تک شد و دروازه او را باز کرد ولی کمک داور پرچم خود را بالا برد. اما با بررسی VAR، داور گل آرسنال را تأیید کرد و بازی به تساوی کشیده شد.

در دقیقه ۶۰، روی ارسال زمینی کولاشیناچ، ضربه ساکا در حالی که می‌رفت به گل دوم آرسنال تبدیل شود، با برخورد به زانوی مگوایر با اختلافی اندک از روی دروازه به بیرون رفت. یونایتد باز هم به بازی مسلط شد و در دقیقه ۷۰، مک‌تامینی می‌توانست دومین گل خود را به ثمر برساند اما ضربه سر او از روی دروازه به بیرون رفت.

چند دقیقه بعد این بار هری مگوایر یک شلیک سنگین را روانه دروازه آرسنال کرد اما برند لنو با یک واکنش زیبا مانع از گلزنی گران‌ترین مدافع جهان شد. بازی در دقایق رو به پایان سرعت بالایی داشت و توپ دائماً روی دروازه دو تیم در رفت و آمد بود. در دقیقه ۹۱ روی یک ضربه آزاد، شلیک تماشایی مارکوس راشفورد با نوک انگشتان سنگربان آلمانی، راهی به دروازه آرسنال پیدا نکرد.

لحظاتی بعد، روی یک ضد حمله ضربه نلسون در آغوش داوید دخیا قرار گرفت و در ادامه اتفاقی رخ نداد تا این بازی با تساوی ۱-۱ به پایان برسد.

آرسنال با این تساوی ۱۲ امتیازی شده و به رده پنجم جدول صعود کرد و یونایتد با این یک امتیاز، ۹ امتیازی شد و جای برنلی را در رده دهم گرفت.

ببینید:

خلاصه بازی منچستر یونایتد 1 - 1 آرسنال/ ویدیو

 

منچستریونایتد ۱ - ۱ آرسنال؛ عدالت به سبک VAR
منچستریونایتد ۱ - ۱ آرسنال؛ عدالت به سبک VAR
منچستریونایتد ۱ - ۱ آرسنال؛ عدالت به سبک VAR

تگ ها


شیاطین سرخ توپچی‌های لندن ورزشگاه اولدترافورد هفته هفتم لیگ جزیره فوتبال جهان اونای امری اوله گونار سولسشر فوتبال