منچستریونایتد ۲- تاتنهام ۱؛ شکست مورینیو مقابل شاگردان سابق

منچستریونایتد موفق شد با درخشش مارکوس راشفورد اولین شکست ژوزه مورینیو به عنوان سرمربی تاتنهام را رقم بزند...

منچستریونایتد ۲- تاتنهام ۱؛ شکست مورینیو مقابل شاگردان سابق

به گزارش خبرنگار مدال، امشب در یکی از مهم‌ترین بازی‌های هفته پانزدهم لیگ برتر انگلیس، منچستریونایتد در اولدترافورد میزبان تاتنهام بود که این بازی در نهایت با برتری ۲-۱ شیاطین سرخ به پایان رسید.

چیزی از آغاز بازی نگذشته بود که در دقیقه ۶، روی حرکت خوب لینگارد، موقعیت نصیب مارکوس راشفورد شد و ضربه او در حالی که به دستان گاتزانیگا خورده بود با برخورد به تیرک وارد دروازه تاتنهام شد تا میزبان خیلی زود پیش بیافتد. حملات یونایتد ادامه داشت و در دقیقه ۱۸، ضربه خطرناک راشفورد از روی دروازه اسپرز به بیرون رفت. دقایقی بعد این بار نوبت به لینگارد رسید تا شانس خود را امتحان کند اما ضربه او با واکنش گاتزانیگا به کرنر رفت.

قرمزپوشان همچنان تیم برتر میدان بودند و در دقیقه ۲۴، راشفورد می‌توانست گل دومش را هم به ثمر برساند اما باز هم سنگربان آرژانتینی با کمک تیرک، دروازه تاتنهام را نجات داد. دو دقیقه بعد، باز هم راشفورد صاحب موقعیت شد اما این بار هم مقابل گاتزانیگا ناکام ماند. اما در دقیقه ۳۸، دخیا ضربه اوریه را برگرداند اما دله الی با یک حرکت زیبا و ضربه‌ای تماشایی دروازه میزبان را گشود تا بازی مساوی شود. در ادامه تلاش‌های دو تیم نتیجه‌بخش نبود و نیمه اول با تساوی ۱-۱ خاتمه یافت.

شیاطین سرخ نیمه دوم را هم بهتر آغاز کردند و در دقیقه ۴۷، خطای سیوسوکو روی راشفورد در محوطه جریمه پنالتی اعلام شد و خود راشفورد موفق شد گل دوم خودش و تیمش را از روی نقطه پنالتی به ثمر برساند.

در دقیقه ۶۲، روی حرکت ترکیبی فرد و گرین‌وود، توپ به جیمز رسید اما ضربه او در آغوش گاتزانیگا قرار گرفت. دقایقی بعد باز هم جیمز موقعیت پیدا کرد اما سنگربان تاتنهام دوباره مقابل او ایستادگی کرد. در دقیقه ۸۳، پاس اریکسن، اوریه را راه انداخت اما ضربه او با برخورد به اشلی یانگ به راحتی نصیب دخیا شد.

در دقایق رو به پایان تانگوی اندومبله ضربه‌ای از راه دور روانه دروازه دخیا کرد اما سنگربان اسپانیایی توپ را مهار کرد تا این موقعیت از دست برود. تلاش‌ها دو تیم در ادامه بی‌ثمر بود و بازی با پیروزی ۲-۱ میزبان به پایان رسید تا اولین شکست مورینیو روی نیمکت تاتنهام رقم بخورد.

یونایتد با این پیروزی ۲۱ امتیازی شد و خودش را رده ششم جدول بالا کشید. تاتنهام هم با همان ۲۰ امتیاز به رده هفتم سقوط کرد.

ببینید:
خلاصه بازی منچستر یونایتد 2- تاتنهام 1/ ویدیو

تگ ها


ژوزه مورینیو اوله گونار سولسشر فوتبال جهان ورزشگاه اولدترافورد هفته پانزدهم لیگ جزیره تاتنهام منچستر یونایتد منچستر یونایتد-تاتنهام لیگ برتر فوتبال