منچستریونایتد، منچستریونایتد است!

یادداشتی در وصف حال و حوای این‌ روزهای منچستریونایتد....

یادداشتی در وصف حال و حوای این‌ روزهای منچستریونایتد.


درچمپیونز لیگ بزرگان زیادی طعم شکست را چشیدند و منچستریونایتد هم بارها، حتی شیاطین سرخ فرگوسن با آن ستاره های نام آشنای خودهم تلخی مات را درک کرده بود.

در این رقابت جانانه، جایی برای پنهان شدند وجود ندارد. آسمان پی اس جی بالاتر از مردان سولسشایر بود. قدمی بالاتر از صعود، اما با این تعریف که توخل بازی تاکتیک را پیروز شد. آن هم در اولدترافورد با نتیجه ای که هرگز اختلاف دو گلش را شاهد نبودیم.

آن ها شکست خوردند اما جدا از این  نمی توانیم از مصدومیت دو ستاره اش به راحتی بگذریم. مارسیال و لینگارد کمی از آرزوها را به خاک سپاردند و اخراج پوگبا و محرومیت ماتیچ نیمی بیشتر از رویای کامبک بازی برگشت را به خاک سپاردند.

اما منچستریونایتد،منچستر یونایتد است.
سقوط کن و بلند شو. دوباره سقوط کن و دوباره بلند شو.فوتبال با آن هاست که زیباست. تبلور شکیبایی و جنگندگی از نوع منچستری را عیان ساخت.حتی در شرایطی که خوب هم نبودند معمولا در شرایط بحرانی بپا خواستند و حریفانش، چه کوچک ها و چه بزرگ ها را شکست دادند. این افسانه شیاطین مدت ها تا واپسین لحظه می جنگند و شکست را نمی پذیرد، کسی را هم متعجب نمی کرد.آن ها با فرگوسن، ما را عاشق فوتبال کرده بودند و قبل‌ترها با بازبی بزرگ.

 کارنامه سولسشر آن قدر قابل ستایش است که نمی توان شکست مقابل پی اس جی و حذف از اروپا را دلیلی برای نخواستن او کنند.

تیمی را در یازده بازی لیگ به ده پیروزی رسانده که سقف آرزوهایشان کوتاه بود و کوتاه اما با او چیزی دیگری شدند، نشدند؟

واقعیت بی رحم بود. تلخ هم بود اما می توانیم باور کنیم که آن ها به مسیر اصلی بازگشته اند و می توانند تیم را با چهره ای متفاوت درفصل آینده از آن ها شاهد باشیم.

اوگدن می گوید: با این حال سولسشر می داند که اگر برای نشستن بر روی نیمکت منچستر در فصل آینده داستان لیگ با اروپا کاملا متفاوت است و درخشش در لیگ قهرمانان مسئله ای دیگر است.
منچستر یونایتد به مربی‌ای نیاز دارد که با هوشمندی تاکتیکی‌اش چنین بازی‌هایی را ببرد، چیزی که از ذخیره طلایی سابقشان ندیدیم. باید دید آینده چه سرنوشتی برای مربی شان خواهد نوشت... فقط آینده...
نویسنده؛ ابوالفضل کریم آبادی (صدر)