منچستریونایتد – چلسی؛ نبرد شیر و شیطان!

حساس‌ترین دیدار هفته اول لیگ جزیره امشب ساعت 20 در اولدترافورد برگزار می‌شود....

شاید فصل گذشته زمان مناسبی برای قضاوت تیم سولسشر نبود. مربی‌ای که به عنوان جایگزین مورینیو آمد تا ویرانه‌های او را بازسازی کند و عملکرد متوسطی هم باقی گذاشت. اما داستان این فصل متفاوت است. سولسشر با تقویت خط دفاع و ورود مدافعانی مثل مگوایر و وان بیساکا نقطه ضعف فصل پیش را برطرف کرده است. در خط‌میانی امسال فصل اسکات مک‌‌تومینی خواهد بود و پوگبا هم بالاخره بعد از کلی کش‌وقوس در لباس یونایتد بازی خواهد کرد. هرچند بعد از خروج لوکاکو، باشگاه هیچ بازیکن جدیدی را به تیم اضافه نکرد و احتمالا مارسیال مهاجم نوک فصل بعد شیاطین است. 

چلسی هم بعد از ورود فرانک لمپارد تغییرات زیادی را تجربه کرده است؛ از خروج داوید لوئیز و ادن آزار، تا بازگشت کورت زوما و پولیشیچ و آبراهام که به طور قرضی در باشگاه‌های دیگر بازی می‌کردند. شاید ستاره فصل بعد چلسی آبراهام باشد؛ پسر 21ساله‌ای که فصل گذشته مهمترین دلیل رسیدن آستون ویلا به لیگ برتر بود و بیشتر از 20گل در چمپیونشیپ زد. با وجود اینها چلسی لمپارد در دوران گذار به نظر می‌رسد. دورانی که نمی‌توان توقع قهرمانی از آبی‌ها داشت و شاید برای اولین بار مالک روس باشگاه از سرمربی جدیدی که انتصاب کرده، توقع قهرمانی نداشته باشد و به دنبال پروژه‌ای چندساله باشد.

***

آمار منچستریونایتد

* یونایتد در 65دیدار آخرش در اولدترافورد تنها شش‌بار بازنده بوده که سه تایش هم به رقیب همشهری و سیتی برمی‌گردد.

* یونایتد فصل گذشته تنهادوبار موفق به ثبت کلین شیت در اولدترافورد شد.

آمار چلسی

*  از آخرین برد چلسی دررقابتهای  لیگ برتر در اولدترافورد ۶ سال میگذرد. 

* ۶ برد آخر چلسی در اولدترافورد مقابل یونایتد با هدایت ۶مربی متفاوت (گلن هادل، گولیت، رانیری، مورینیو، آنچلوتی و بنیتس) به دست آمده است.

***

ترکیب احتمالی منچستریونایتد: دخه‌آ، وان‌بیساکا، لیندلوف، مگوایر، شاو، ماتیچ، مک‌تومینی، جیمز، راشفورد، پوگبا و مارسیال

ترکیب احتمالی چلسی:  کپا، آزپلیکوئتا، زوما، کریستنسن، امرسون، جورجینیو، کانته، پدرو، مونت، پولیشیچ و آبراهام

تگ ها


پیش بازی یادداشت یادداشت‌های اختصاصی منچستر یونایتد چلسی منچستر یونایتد-چلسی لیگ برتر فوتبال