منچستریونایتد 0 – 2 پاری‌سن ژرمن؛ اولین شکست اوله با انتقام‌ دی‌ماریا +ویدیو

پاریسی‌ها اولین شکست اوله سولسشر را رقم زدند...

پاری‌سن‌ ژرمن در نبردی بسیار هیجان‌انگیز موفق شد منچستریونایتد بسیار آمادۀ این روزها را در الدترافورد متحمل شکستی تلخ کند.

به گزارش مدال، در شبی که کمتر کسی شانس پیروزی را به پاری‌سن‌ ژرمن در دیدار حساس دور رفت مرحلۀ 1/8 نهایی لیگ قهرمانان اروپا را برابر منچستریونایتد بسیار آمادۀ این روزها، آن هم در الدترافورد می‌داد، توماس توخل در غیبت ادینسون کاوانی و نیمار، شاهکاری بزرگ را از خود برجای گذاشت تا  ترمز سولسشر و مردان اوج گرفته‌اش را بکشد و آنها را به زانو دربیاورد.

دو تیم با ترکیب زیر برابر یکدیگر قرار گرفتند:

منچستریونایتد: دخیا، یانگ، لیندلوف، بایی، شاو، ماتیچ، هررا، پوگبا، مارسیال، لینگارد، رشفورد

پاری‌سن ژرمن: بوفون، کرر، سیلوا، کیمپمبه، برنات، مارکینیوش، وراتی، دراکسلر، آلوز، امباپه، دی ماریا

در جریان این دیدار پربرخورد و بسیار حساس که در اغلب دقایق بازی پی‌اس‌جی کنترل میدان را در اختیار داشت، نیمۀ نخست هیچ گلی را در بر نداشت تا تلاش‌های مضاعف آنخل دی‌ماریا برای انتقام‌گیری از تیم سابق خود و همچنین فرصت‌سوزی‌های امباپه نتواند توپی را از خط دروازۀ یونایتد عبور دهد و در پایان 45 دقیقۀ نخست، دو تیم با نتیجۀ تساوی بدون گل زمین بازی را ترک کنند.

اوله گونار سولسشر که نمی‌خواست در این مقطع حساس متحمل شکست شود، در نیمۀ دوم محتاط‌تر ظاهر شد تا پاریسی‌ها با چهره‌ای مقتدرتر حملات خود را با شدت‌ بیشتری بر روی دروازۀ میزبان ترتیب دهند و ثمرۀ آن را خیلی زود ببینند و پرسنل کیمپبپه در دقیقۀ 53 بتواند دروازۀ داوید دخیا را باز کند.

پس از این پاری‌سن‌ژرمن دست از حمله بر روی دروازۀ یونایتد برنداشت و باز هم با سماجت خود برای میزبان دردسرساز شد تا آزار و اذیت‌های آنخل دی‌ماریا، خوان برنارت و دنی آلوز و البته کیلیان امباپه بالاخره تیر خلاص را بر پیکر منچستریونایتد وارد کند و پسرمنفور الدترافورد، موقعیت ایده‌آل گلزنی را برای امباپه در دقیقۀ 60 ایجاد نماید و لاک پشت نینجای پی‌اس‌جی برای دومین بار دروازۀ یونایتد را باز کند تا موجی از ناامیدی بر اردوی شیاطین حکم‌فرما شود.

پاری‌سن‌ژرمن پس از این باز هم دست بردار نبود و چندین و چند موقعیت گلزنی را ایجاد کرد تا یونایتد در زمین خود حبس شود. هماهنگی بی‌نقص و اتحاد جالب توجه این تیم شرایطی را به وجود آورد که مردان سولسشر کلافه و سردرگم به نظر آمدند تا در نهایت پل پوگبا در دقیقۀ 89 از زمین بازی اخراج شود. بدین ترتیب او دیدار برگشت برابر پاریس را از دست داد تا وضعیت دشوار سولسشر را بحرانی‌تر نماید.