منچستر خوشبخت می‌شود؟

باشگاه منچستریونایتد در هفتهای که گذشت با رفتن مورینیو و استخدام اولهگنار سولشائر حسابی در رسانهها خبرساز شد ......

باشگاه منچستریونایتد در هفتهای که گذشت با رفتن مورینیو و استخدام اولهگنار سولشائر حسابی در رسانهها خبرساز شد ...

باشگاه منچستریونایتد در هفته‌ای که گذشت با رفتن مورینیو و استخدام اوله‌گنار سولشائر حسابی در رسانه‌ها خبرساز شد.

به گزارش مدال، تصمیمی که مقامات باشگاه منچستریونایتد گرفتند و هدایت تیم را از حالا به دست ذخیره طلایی فرگوسن سپردند تا این مربی جوان، امید از دست رفته را به اردوی شیاطین سرخ برگرداند. بدون شک اوله‌گنار در این راه به بیشترین ابزاری که نیاز دارد، پول است. پولی که در فصل نقل و انتقالات هزینه می‌شود، می‌تواند به باشگاه برای فرار از این بن‌بست کمک کند. 
سیاست عوض می‌شود؟
عمده مشکلات مورینیو با اد وودوارد مدیر اجرایی باشگاه در تابستان به فصل نقل و انتقالات برمی‌گشت. جایی که آقای خاص برای خریدهایش از باشگاه بودجه می‌خواست، اما باشگاه با ریخت و پاش مرد پرتغالی مخالفت کرد تا دود این اختلاف‌نظر به چشم تیم و هواداران برود. مورینیو که روی خرید مدافع وسط تأکید داشت در حسرتش ماند و از تیم جدا شد و کار نیمه‌تمامش به دست پسرک نروژی افتاد. با آمدن سولشائر انتظار می‌رود باشگاه بتواند نیاز‌های مالی او برای جذب بازیکن مورد علاقه اش را برطرف کند. اتفاقی که ظاهراً در حال رخ دادن است و مدیران تیم در اولین گام بودجه‌ای برای نقل و انتقالات زمستانی ژانویه در نظر گرفته‌اند که رقم دقیقش مشخص نیست. سولشائر با این پول می‌تواند تیمش را در یک نقطه که همان خط دفاعی است ترمیم کند. البته از خرید مهاجم هم نباید غافل بود. 
کالیدو کولیبالی
اولین گزینه خط دفاعی منچستریونایتد کالیدو کولیبالی است. بازیکنی که در قلب خط دفاعی ناپولی بازی‌های درخشانی را انجام داده و خودش را به عنوان یکی از بهترین مدافعان وسط حال حاضر دنیا بالا کشیده است. کولیبالی با ناپولی در لیگ قهرمانان اروپا بازی کرد و اگر به منچستر بیاید نمی‌تواند در مرحله حذفی برای شیاطین سرخ بازی کند. باشگاه ناپولی اخیراً خبر رد کردن پیشنهاد ۹۵ میلیون پوندی یونایتد در ماه‌های اخیر را تأیید کرده است. خبری که نشان می‌دهد باشگاه در زمان مورینیو هم به دنبال جذب بازیکن بوده است. بازیکن ۲۷ ساله سنگالی که زمانی جزو خرید‌های اصلی مورینیو بود، شاید برای تیم سولشائر بازی کند. 
داگلاس کاستا
سولشائر گفته می‌خواهد دوباره منچستریونایتد نمایش‌های جذاب گذشته را داشته باشد. برای تحقق چنین هدفی باید ابزار لازم را نیز در اختیار داشت. یکی دیگر از بازیکنانی که صحبت حضورش در تیم برای ژانویه مطرح است داگلاس کاستا بازیکن یوونتوس می‌باشد. زمزمه مذاکره باشگاه با یوونتوسی‌ها قبل از اخراج مورینیو نیز در رسانه‌های انگلیس پخش شده بود. قیمت داگلاس کاستا چیزی است که یونایتدی‌ها را خیلی هم به دردسر نمی‌اندازد. 
توبی آلدرویرلد
در تابستان توبی آلدرویرلد یکی از گزینه‌های جدی خرید یونایتدی‌ها بود. اتفاقی که به خاطر مخالفت باشگاه با خواسته‌های مورینیو منتفی شد و آلدرویرلد هم ترجیح داد در همان تاتنهام بماند. مسئولان باشگاه موازی با مذاکره با کولیبالی، نگاهی هم به توبی دارند. توبی در پایان فصل قراردادش به اتمام می‌رسد و اگر تاتنهام بخواهد از قراردادش سود ببرد باید او را در ژانویه بفروشد. در غیر این صورت جدایی مدافع بلژیک در تابستان پولی را به باشگاه نمی‌رساند. 
گونسالو ایگواین
اوضاع باشگاه در خط حمله هم آنچنان خوب نیست. روملو لوکاکو مهاجم نخست تیم در امر گلزنی ناکام بوده و فصل پر‌فراز و نشیبی را طی می‌کند. او حتی در مقطعی روی نیمکت نشست تا بلکه بتواند به خودش بیاید. اوله‌گنار که خودش مهاجم است بدون شک باید فکری به حال مشکل گلزنی تیمش کند. خرید یک مهاجم می‌تواند موتور گلزنی شیاطین سرخ را روشن کند و گزینه در دسترس هم گونسالو ایگواین است. گونسالو بعد از پیوستن به میلان نتوانسته با این تیم به خوبی وفق پیدا کند و پیشنهاد ۳۶ میلیون پوندی یووه برای تمدید قرارداد این بازیکن با میلان باعث شده مقامات روسونری بی‌خیال حضور بلندمدت مهاجم آرژانتینی در تیم شوند. همزمان با باشگاه یونایتد، چلسی هم در حال مذاکره است تا در فرصتی مناسب ایگواین را به لندن بیاورد. 
ایسکو
از وقتی که سانتیاگو سولاری روی نیمکت رئال‌مادرید نشسته، ایسکو را با خودش روی نیمکت برده و حتی در بعضی مسابقات او را در لیست ۱۸ نفره هم نگذاشته است. پل پوگبا بازیکنی است که در طول مدت حضورش در یونایتد همواره توسط مورینیو در پست‌های مختلف به بازی گرفته می‌شد. خصوصیات تهاجمی پوگبا برای متقاعد کردن مورینیو کافی نبود و آقای خاص بیشتر وظایف تدافعی را به او محول می‌کرد. حالا حضور ایسکو در تیم می‌تواند مشکل خط هافبک و همچنین پست پوگبا را حل کند. ایسکو همین حالا از تیم‌های انگلیسی همچون لیورپول و تاتنهام پیشنهاد دارد. با توجه به اینکه سولاری اصلاً به او اعتقاد ندارد و حضورش تا پایان فصل قطعی است به نظر می‌رسد ایسکو راهی جز خروج از مادرید در ژانویه نداشته باشد.