Banner

منچستر مورینیو و منچستر سولسشر؛ از چاله به چاه یا از فرش به عرش؟

منچستر یونایتد زیر نظر سولسشر نسبت به منچستر مورینیو نتایج متفاوتی گرفته و این مسئله...

حذف منچستر از FA CUP و شکست در دور رفت مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان باعث شده تا مقایسه تیم یونایتد سولسشر و یونایتد مورینیو به سوال اصلی ذهن هواداران منچستر تبدیل شود.
وقتی سوارز در الدترافورد گلزنی کرد و منچستری‌ها نتوانستند بازی را حتی به تساوی بکشانند هواداران این تیم به شک افتاده‌اند که آیا منچستر واقعا با سولسشر به پیشرفت می‌رسد؟ آیا اگر مورینیو در جمع شیاطین سرخ مانده بود، آن‌ها نتایج متفاوتی می‌گرفتند؟ بارسا کاندید اصلی فتح جام است و منچستر را باید حریفی از پیش باخته در نظر گرفت؟
سولسشر خود را پیرو سبک فرگوسن می‌داند و هم‌اکنون در حال کار کردن با یکی مهم‌ترین دستیاران فرگوسن یعنی مایک فلان است. او سعی کرده تمام تصمیماتش را در راستایی بگیرد که تیم شمایی از تیم سال‌های فرگوسن داشته باشد و روحیه برد در تک تک بازیکنان جریان داشته باشد اما با بررسی ترکیب‌هایی که او انتخاب می‌کند و سبک تقریبا دفاعی و واکنش‌گرایانه منچستر فعلی، نمی‌توان گفت شاگردان او در حال پیروی از آمیزه‌های فرگوسن هستند. قهرمانی لیگ برتر از مدت‌ها پیش برای آن‌ها تمام شده و با خرید‌های ابتدای فصل مشخص بود آن‌ها چه با مورینیو و چه با سولسشر قهرمان نخواهند شد منچستر ۴ بازی از ۵ بازی اخیر خود را شکست خورده است.
برد در بازی برگشت مقابل پاریسن‌ژرمن امید را در دل هواداران یونایتد زنده کرد اما طرفداران مورینیو اعتقاد دارند شکست یوونتوس در ورزشگاه آلیانس اتفاق مهم‌تری بوده است.
به نظر می‌رسد مهم‌ترین دلیلی که مدیران منچستر را مجاب کرد تا با سولسشر قرارداد دائمی امضا کنند بهبود روابط رختکن و در نتیجه بهبود عملکرد دخه‌آ و پوگبا است و عملکرد سولسشر در فصل نقل و انتقالات نشان می‌دهد او اصطلاحا چند مرده حلاج است!

 

تگ ها


منچستر یونایتد لیگ برتر فوتبال