راسل: من را زندانی کردند، چون رئیس بارسلونا بودم

ساندرو راسل رئیس سابق بارسلونا که به اتهام فساد مالی مدتی را در زندان بود، سال گذشته تبرئه و آزاد شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، ساندرو راسل بین سال های ۲۰۱۰ تا ژانویه ۲۰۱۴ ریاست باشگاه بارسلونا را برعهده داشت. او به اتهام پولشویی و فساد مالی ۶۴۳ روز در زندان بود ولی توانست خود را از تمامی اتهامات تبرئه کند و یک سال پیش آزاد شد.

نام او به خصوص در انتقال جنجالی نیمار از سانتوس به بارسلونا مطرح شد. بارسا به این متهم شد که مبلغ دقیق انتقال نیمار را برای فرار مالیاتی اعلام نکرده است. پرونده ای که هنوز هم به سرانجام نرسیده.

در واقع راسل ۲۱ ماه در بازداشت به سر می برد و جرم اصلی او پولشویی و دریافت کمیسیون های غیرقانونی در دوران همکاری با فدراسیون فوتبال برزیل و ریکاردو تکسیرا، رئیس فدراسیون فوتبال این کشور بود. او به ۵ فقره پولشویی به ارزش ۲۰ میلیون یورو متهم شده بود و برای وی ابتدا حکم یازده سال حبس درنظر گرفته شد که سپس به شش سال کاهش یافت اما در ابتدا وکلای راسل موفق به گرفتن حکم آزادی موقت او شدند و سرانجام توانستند او را تبرئه و به صورت قطعی آزاد کنند.

راسل در مصاحبه با موندودپورتیوو گفت:« اگر رئیس بارسلونا نبودم، زندانی نمی شدم. در این هیچ تردیدی ندارم. هیچ فعالیت تجاری من زیر سوال نبود. هیچ تحقیقی در مورد من صورت نگرفته بود. حتی یک مورد مالیاتی هم نداشتم.

قبل از اینکه رئیس بارسلونا شوم، حتی یک تحقیق مالیاتی از من نشده بود اما پس از آن، دادرسی های متوالی در مورد من شروع شد و اتهامات زیادی به من زدند. فکر می کنید همه اینها تصادفی باشد؟»

بیشتر بخوانید:
کلوپ: هفته بعد کراوات زدن یاد خواهم گرفت!
رد پیشنهاد رئال مادرید برای امباپه دشوار است
دی‌بروین: فکر کنم کرونا گرفتیم و خوب شدیم! 

 

تگ ها


فوتبال جهان بارسلونا حواشی بارسلونا ساندرو راسل بارسلونا فوتبال