من رونالدو هستم،من را مهار کن

نوشتن از لیگ قهرمانان اروپا خیلی سخت است. این لیگ به قدری زیباست که دوست ......

نوشتن از لیگ قهرمانان اروپا خیلی سخت است. این لیگ به قدری زیباست که دوست داریم فقط آن را تماشا کنیم. به ویژه فینال لیگ قهرمانان که اوج فن آوری،خلاقیت و ابتکار در فوتبال است. فراتر از این فوتبال دیگر در جهان نداریم.

به گزارش مدال به نقل از خبر ورزشی ، دیدار تیم های رئال مادرید و یوونتوس هم در حالی برگزار شد که بخش زیادی از ساکنان کره زمین تماشاگر آن بودند.
فراموش نمی کنیم فوتبال همان طور که فیفا در شعارهایش مطرح می کند برای همه است؛ اما همه از یک فوتبال خوششان نمی آید؛
شاید لیگ قهرمانان اروپا یگانه لیگ در دنیاست که این همه تماشاگر را مجذوب خودش می کند. حتی آنهایی که به فوتبال علاقه ندارند دوست دارند این بازی را به طور ویژه تماشا کنند!
آموزه های ما از این بازی اما حول دو محور است؛
1- رونالدو؛
این سوپر استار فوتبال دنیا به دلیل اسم و رسم و مهارت فنی اش همیشه از هر طرف محاصره می شود. تمام مدافعان دنیا در فکر مهار او هستند. رونالدو اما با وجود این همه محافظ در زمین یک لحظه آرام و قرار ندارد. او در سخت ترین شرایط گل می زند حتی وقتی در تله 3 مدافع گرفتار شده باشد. از رونالدو آموختیم که مهاجمان بزرگ دنیا فقط در یارگیری منطقه ای اسیر می شوند هنر رهایی دارند و رونالدو چه گل هایی زیبایی در همین شرایط دشوار به ثمر می رساند. این درس خوبی برای همه مهاجمان است.
2- نتیجه نهایی لیگ قهرمانان؛
ترسوها در فوتبال به جایی نمی رسند. در فینال لیگ قهرمانان اروپا نه رئال مادرید ترسید. نه یووه دست از حمله کشید. هر دو تیم فوتبال بازی کردند اما این مسابقه را به بهاء یک تساوی بی حاصل و ضیافت های شانسی پنالتی نخواستند. دنیای فوتبال به وجود هر دو تیم افتخار کرد؛
 یک فینال پر گل و وزیبا که تمام مفاهیم شیرین و جذاب فوتبال را یک جا در خود داشت.

 

تگ ها


اخبار روز کریستیانو رونالدو رئال مادرید فوتبال