من مهدی شیری هستم؛ اینستاگرام مرا منفجر نکنید

تشابه اسمی هافبک اسبق پرسپولیس با مدافع کنونی این تیم یک شب جنجالی برای وی شکل داد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، بعد از اخراج مهدی شیری مدافع راست کنونی پرسپولیس در سوپرکاپ مقابل فولاد خوزستان، برخی هواداران خشمگین این تیم مطابق همیشه بهترین فرصت را حمله به صفحه اینستاگرامی وی دیدند تا با حمله کلامی خود در کامنت و دایرکت بخشی از خشم خود را به این شکل فرو بخورند. اما از بد قضا تشابه اسمی مهدی شیری با هافبک اسبق استقلال و پرسپولیس که اکنون دوران بازنشستگی خود را پشت سر می‌گذارد یک شب جنجالی را برای وی شکل داد.

هافبک شیرازی و تکنیکی اسبق پرسپولیس در ابتدای صحبت‌هایش درباره شکست مقابل فولاد خوزستان می‌گوید: لازمه موفقیت برنامه ریزی و تمرکز روی هدف است. پرسپولیس چند هفته سخت را پشت سر گذاشت و از شرایط کاملا دور بود. کاملا مشخص بود که ته این بازی شکست است. تمام این اتفاقات و مشکلات را بگذارید کنار مصدومیت‌ها و کرونای پهلوان و ترابی که دو مهره بازیساز و موثر پرسپولیس در این بازی می‌توانستند لقب گیرند.  پرسپولیس به هیچ عنوان نتوانست مقابل فولاد برنامه‌هایش را پیش ببرد و فولاد نیز از تک موقعیت خود بهترین بهره را برد. اما این پایان نیست و مسلما پرسپولیس با حمایت هواداران و مدیریت بار دیگر قادر خواهد بود در دو جامی که پیش رو دارد به نتیجه دست یابد.

اما اتفاق عجیب بعد از این بازی جایی بود که مهدی شیری به دلیل تشابه اسمی با مدافع کنونی پرسپولیس که با اخراج در این بازی خشم هواداران را به دنبال خود داشت، مورد حمله هواداران این تیم در اینستاگرام قرار گرفت. وی در ابتدا درباره عملکرد مهدی شیری کنونی ترکیب پرسپولیس می‌گوید: از نظر فنی نمی خواهم درباره مهدی شیری حرف بزنم. اما او بدشانس است که در دو فینال دو اتفاق تلخ برایش افتاد. نمی خواهم حاشیه برایش درست کنم. بهترین کار این است که یحیی هم به او استراحت بدهد و کمی تمرکزش بالا برود. زمزمه جدایی اش هم بود و کمی بیشتر از قبل تمرکزش را برهم زده بود.

شیری درباره حمله اشتباهی هواداران پرسپولیس به صفحه او می‌گوید: بابا ما بعد از بازی اینقدر عصبانی بودیم که اصلا حال و حوصله گوشی و ... را نداشتیم. ناگهان دیدم که اینستاگرام من در حال انفجار است. دل‌تان نخواهد و فحش و بد و بیراه بود که در کسری از ثانیه می‌‎آمد. برایم واقعا عجیب بود که چه اتفاقی افتاده است. بابا ما که برای شما گل مارادونایی زدیم هواداران عزیز. زمانی که کسی از وسط زمین تا خط دروازه همه را دریبل کرد را یادتان رفته؟ چرا به من فحش می‌دهید آخر؟

هافبک اسبق پرسپولیس درباره مهدی شیری نیز می گوید: من از باخت و اخراج بی خودی که شد ناراحت شدم. این اخراج البته هیچ توجیهی ندارد و تیم در منطقه خطر نبود. مهدی باید بیشتر به خودش بیاید. او بازیکن خوبی است و در بیشتر بازی‌ها این موضوع را نشان داده اما بدشانس هم هست که درست در سر بزنگاه تصمیمات اشتباه می‌گیرد. البته با این حملات چیزی درست نمی شود. او نیاز به آرامش و ریکاوری دارد.

شیری درباره اینکه آیا همنام پرسپولیسی خود را در اینستاگرام فالو کرده و او را دارد یا خیر گفت: فالو نکردیم و او هم مرا فالو ندارد که اینقدر فحش می‌خوریم حالا فکرش را بکن بخواهیم فالو هم کنیم. بیخیال بابا دنبال دردسر می‌گردی؟

هافبک تکنیکی اسبق پرسپولیس البته مدعی است نباید تمام هجمه ها به سمت مدافع سرخ‌ها باشد و دیگر بازیکنان این تیم نیز روز خوبی نداشتند: گفتم که اصلا روز خوب پرسپولیس نبود. مهدی عبدی هم روز خوبش نبود و نوسان زیاد دارد. آن توپ را چرا باید به این شکل از دست بدهی؟ توپ را به سمت دروازه می زد و اوت می رفت یک حرفی حداقل اما چه حرکتی بود که کرد؟ این نشان دهنده عدم تمرکز یک بازیکن است. او یک روز ۹۰ تا صد است و یک روز زیر ۵۰. شما باید در پرسپولیس همیشه بالای ۷۰ باشید. یک بازیکن روز بدش باشد تیم به مشکل می خورد. فوتبال یک بازی تیمی است و بدشانسی پرسپولیس بود که همه مهره‌هایش به شکلی.

شیری درباره اینکه شرایط برای قهرمانی پرسپولیس در لیگ هم سخت شده است گفت:نه بابا اصلا اینطور نیست و امسال هم قهرمان می شویم. ما یک رقیب داشتیم به اسم سپاهان. این تیم هم که نشان داده مشکل دارد و در شرایط رقابت نیست و از دور خارج شده است. استقلال اصلا رقیب نیست و شما در نیم فصل دوم مطمئن باشید تیمی به راحتی به آنها امتیاز نخواهد داد. پرسپولیس با توجه به مشکلاتی که داشت در این بازی نتیجه نگرفت اما مطمئن باشید با کمی حمایت و تقویت تیم قدرتمندی خواهد شد که بار دیگر قهرمانی را از آن خودش خواهد کرد.

وی در پایان درباره اختلاف نظر فرهاد مجیدی و دراگان اسکوچیچ گفت: در مورد فرهاد مجیدی نمیخواهم صحبت کنم. پرسپولیس ۵ دوره قهرمان لیگ شده و دو بار به فینال رفته و شما بعد انتظار دارید با صدرنشینی در نیم فصل کل بازیکنان‌تان بیایند و در تیم ملی بازی کنند؟ من اصلا بحث کری پرسپولیس و استقلال را نمی‌خواهم وارد ماجرا کنم اما باید در مورد تیم ملی منطقی بود و بحث را به سمت رنگ‌ها نبرد. چرا باید به مربی‌ای که موفق بوده به این شکل حمله کرد؟ آقای مجیدی خودش دوست دارد حالا که تیمش صدرنشین نیم فصل شده به او حمله شود که چرا فلان کار را نکرد و فلان بازیکن را بازی داد و فلانی را گذاشت برود؟ مربیگری یک سبک و تفکر است و وقتی منتهی به نتیجه می‌شود باید به آن احترام گذاشته شود.

تگ ها


پرسپولیس تهران دسته یک فوتبال ایران پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال