من می‌خواهم مهندس لیگ بیستم شوم!

هافبک میانی تیم‌های گل‌گهر و سپاهان رقابت تنگاتنگی برای رسیدن به عنوان برترین پاسور لیگ بیستم دارند....

به گزارش "ورزش سه" هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال ایران در شرایطی به پایان رسید که در ۸ مسابقه همزمان، ۸ تیم برنده از میدان مسابقه خارج شدند و با این وصف تعیین‌تکلیف قهرمان و دومین تیم سقوط کننده به هفته پایانی کشیده شد؛ اما جز این مسئله، در موضوع دستاوردهای انفرادی هم برای بازیکنان، رقابت برای عنوان برترین پاسور لیگ ادامه دارد و سرنوشت در هفته پایانی مشخص می‌شود.

هر چند در جدول گلزنان آقای گلی شهباززاده قطعی شده اما در جدول برترین پاسورها، احمدرضا زنده‌روح و سروش رفیعی پایاپای هم پیش‌روی می‌کنند و می‌خواهند سرانجام این دستاورد ویژه را در پایان لیگ بیستم به نام خود ثبت کنند.

زنده‌روح در مسابقه یکشنبه‌شب تیمش مقابل نفت در مسجدسلیمان، گل اول تیمش برای سعید صادقی را ساخت تا تعداد پاس گل‌های خود را به عدد ۸ برساند؛ حدود یکساعت پس از این درخشش زنده‌روح در ترکیب گل‌گهر، سروش رفیعی به ترکیب سپاهان اضافه شد و به عنوان بازیکن تعویضی به دنبال درخشیدن مقابل ذوب‌آهن و رسیدن به رکورد هافبک گل‌گهر بود.

اتفاقی که در اوقات تلف شده جدال سپاهان-ذوب‌آهن برای سروش رفیعی رخ داد و او در دقیقه ۹۰+۶ با یک پاس عالی برای رضا میرزایی، وینگر سپاهان را در موقعیت گلزنی قرار داد و این‌گونه گل دوم سپاهان را ساخت تا او هم به تعداد ۸ پاس‌گل برسد و رقابت در هفته پایانی میان این دو بازیکن جذاب و مهیج پیگیری شود.

جالب آن‌که امید عالیشاه هافبک پرسپولیس هم جزو پاسورهای برتر لیگ بیستم به حساب می‌آید، به عنوان بازیکن تعویضی به میدان آمد و گل سوم تیمش را ساخت تا تعداد پاس‌گل‌هایش را به عدد ۶ برساند و در جدول برترین پاسورها، در کنار مهدی قایدی از استقلال با ۶ پاس‌گل قرار گیرد.

این دو بازیکن برای کسب عنوان برترین پاسور لیگ بیستم کار دشواری در هفته پایانی دارند و باید دید سرانجام این رقابت نفسگیر، عنوان برترین پاسور مشترک مطرح می‌شود یا یک بازیکن می‌تواند حساب خود را از دیگران جدا کند و عنوان برترین را به تنهایی از آن خود کند.

تگ ها


گل گهرسیرجان احمد رضا زنده روح فولادمبارکه سپاهان سروش رفیعی