من و حسن یزدانی پرسپولیسی هستیم زارع استقلالی

ستاره تیم ملی کشتی آزاد صحبت‌های صادقانه‌ای در مورد شکستش در فینال رقابت‌های جهانی را به زبان آورد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، امیر محمد یزدانی کشتی‌گیر وزن ۶۵ کیلوی ایران که در مسابقات جهانی نقره به مدال نقره رسید امروز در برنامه صبحگاهی شبکه سه گفت و گوی جالب و صمیمانه‌ای با سعید اکبری داشت. او در مورد کام بک در سه ثانیه پایانی در مرحله نیمه نهایی گفت:‌ این برنامه تمرینی را در اردو انجام داده بودیم تا در تایم‌های کوتاه مثل سی ثانیه بچه‌ها باید خودشان را به آب و آتش بزنند تا به آن امتیاز برسند و بیست ثانیه به پایان مانده بود و نگاهی به تابلو امتیازات کردم و صدای آقای بهنام احسان پور که مربی وزن من بود را شنیدم که گفت امیر محمد غیرت کن!  من هر چه داشتم گذاشتم چون اگر به فینال می‌رفتم مدالم صد در صد بود و رده بندی برایم سخت تر می‌شد. شانسم را امتحان کردم و خداراشکر نتیجه گرفتم.

او ادامه داد: حرکتی زدم که حریف فکر کند خسته شدم و شک کردم چون کشتی قبل از من سرلک در ثانیه پایانی امتیاز گرفت و گفتم پس من هم می‌توانم و این اتفاق افتاد. او دوبنده را هم به عنوان یادگاری در اتاق از من گرفت.

یزدانی در مورد تاثیر پدرش در موفقیت‌هایش بیان کرد: اگر پدرم نباشد کار من سخت است. پدرم از کوچکی روی رفت و آمدها، تغذیه و حتی لباس پوشیدنم حساسیت داشت و از بچگی خیلی اجازه نمی‌داد بیرون بروم و کلا دوست داشت با کسانی که او می‌گوید معاشرت کنم. الان بیشتر دوستان من ورزشکاراند و پدرم دوست دارد کشتی گیر باشند. از اینکه با کشتی گیران حرفه‌‌ای رفت و آمد می‌کنم خوش حال است. دوست نزدیک من امیر حسین زارع و محمد نخودی هستند. اکیپی بودیم که از نوجوانان با هم بودیم و به بزرگسالان آمدیم و می‌خواهیم با هم به پیشکسوتان برویم. 

او اضافه کرد: گاهی اوقات در منزل با پدرم دعوا هم می‌شود! آخرین دعوا به دلیل کشتی فینال بود که پدر گفت چرا اینطور کشتی گرفتی؟ گفتم چه کار می‌کردم و دعوا شد! پدر زود عصبانی می‌شود و چند دقیقه‌ای طول می‌کشد و پیشمان می‌شود و بعد بغل می‌کنیم و آشتی می‌کنیم.

یزدانی در مورد علت شکستش در فینال به حریف روس گفت: من خودم را خیلی دست بالا گرفتم. بدنم آماده و سرحال بود. اول احساس کردم کنده‌هایی که می‌زنم امتیاز برای من است و فهمیدم برعکس این ماجراست. حریف من شگردش فتیله در خاک بود و من در جریان نبودم و الان همه چیز را درباره او می‌دانم. ژاگیر شاکیف به لیگ ایران امده است و امیدوارم دوباره با او کشتی بگیرم.

او در خصوص مقایسه فینال او با شکست نقی معمولی در سریال پایتخت گفت: بچه‌های اردو زحمت کشیدند ویدئوی مقایسه من با نقی معمولی را برایم فرستادند؛ دست‌شان درد نکند(با خنده). رفیق‌هایم این کلیپ‌ها را درست کردند و برایشان دارم.

یزدانی در خصوص فوتبال گفت: استقلال و پرسپولیس هر دو تیم‌های بزرگی هستند. دو تیم ریشه دار پایتخت هستند و اسطوره‌های بزرگی داشتند. من برای استقلال کشتی گرفتم. من تعصبی نیستم اما اگر در پست‌های من هم دقت کنید رنگ قرمز را بیشتر دوست دارم. از بین پرسپولیس‌ها علی کریمی برای من محبوب است. در بین استقلالی‌ها شیخ دیاباته را دوست داشتم و به نظرم بازیکن خوبی بود سرعت بالا و گل زنی فوق العاده داشت. من فوتبال هم بازی می‌کردم و بازی‌های استقلال را نسبت به پرسپولیس بیشتر دیدم. خیلی فوتبال ایران را نگاه نمی‌کنم و بیشتر اروپا را دنبال می‌کنم ولی بچه‌های اردو بیشتر استقلالی بودند مثلا آقای رمضان پور استقلالی بود و همیشه بازی‌های استقلال را می‌دید و ما هم بیکار بودیم و باهم تماشا می‌کردیم.

یزدانی در مورد کری‌های فوتبالی در بین کشتی‌گیران گفت: قبل از اینکه برویم بحثی در سفره خانه سنتی خانه کشتی شده بود. آنجا بخشی است که با بچه‌ها تلویزیون می‌بینیم و سر استقلال و پرسپولیس بحث شده بود؛ در ضربات پنالتی جام حذفی استقلال برد و بعد از آن باخت پرسپولیس، از ترس آقای پژمان درستکار پایین نرفتیم! آقای درست کار استقلالی و امیر حسین زارع فکر میکنم استقلالی است. سرلک را نمی‌دانم اما فکر می‌کنم حسن یزدانی پرسپولیسی باشد.

تگ ها


آزاد کشتی امیرمحمد یزدانی کشتی