مهاجمان استقلال در چرخ گوشت /شکار گریزلی بدون فشنگ!

مهاجم استقلال کم مانده بود خود امیر قلعه نوعی و کارگران کارخانه سیمان سپاهان را هم دریبل بزند....

مهاجمان استقلال در چرخ گوشت /شکار گریزلی بدون فشنگ!

محمد سررشته داری

به گزارش خبرنگار مدال، شیخ دیاباته رفت روی تخت بیمارستان تا مشخص شود این خرید پرطمطراق و پر سر و صدا هم حداقل یک سوم فصل را از دست داده و عملا برای استقلال کارایی ندارد!
روح الله باقری را هم مفت و مجانی استقلال کادو پیچ کرد برای یحیی گل محمدی و شهر خودرو! مانده تبریزی و سجاد آقایی و قائدی! که هر سه روی هم در چرخ گوشت تبدیل به یک مهاجم در حد و اندازه های استقلال نمی شوند. 
استقلال مهد گلزنان بزرگی بوده است، از عبدالعلی چنگیر و غلامجسین و پرویز مظلومی و علی اکبریان و مجاهد خضیراوی بگیرید تا برسید به صمد مرفاوی و فرهاد مجیدی و برهانی و عنایتی و ....


بی قاعدگی در خط حمله!
استقلال روزگاری بوی آقای گلی در نوک پیکانش همیشه استشمام می شد. هر کس آنجا در نوک حمله قرار می گرفت بوی گل می داد. حالا اما شیخ دیاباته حتی وقتی مصدوم هم نبود به هنگام پریدن ورق کاغذ از زیر پاهایش رد نمی شد، تبریزی اش آرام و بی آزار و کم آزار است و قائدی اش نوعی بی قاعدگی در استقلال که یک روز با دم پایی سر تمرین می آید و روز بعد در حال رانندگی در وضعیت غیر مجاز است و روز سوم در جنگل های سیسنگان شمال ! یک روز شبیه به نیمار خودش را می سازد و روز بعد می کوبد و از نو خودش را شبیه به والدراما می کند!
سجاد آقایی هم که جوان است و هنوز آبی ندیده که در آن شنا کند. 
استقلال اما با این بی آزار ها آمده شکار. مثل این می ماند که با تفنگ بروی در جنگل شکار خرس گریزلی اما فشنگ نبرده باشی!
به همین دربی 90 نگاه کنید استقلال سه موقعیت گل داشت و پرسپولیس یک موقعیت اما واقعیت اینست که استقلال بازی را باخت چون پرسپولیس همان تک موقعیت را به گل رساند و استقلال هر سه موقعیت را از دست داد!


کاوه رضایی پر!
استقلال بعد از خداحافظی فرهاد مجیدی و آرش برهانی بهترین خریدش کاوه رضایی بود اما او تنها یک سال در استقلال ماند و خیلی زود از این تیم رفت. کاوه قراردادی بسته بود که فقط یک سال در استقلال باشد و خیلی زود به اروپا رفت آن هم بدون هیچ مانعی!


تیام پر!
مامه بابا تیام وقتی آمد استقلالی ها شاید متوجه نشدند که چه کسی آمده اما وقتی 5 ماه بعد از آمدنش رفت خیلی ها فهمیدند که این شماره 7 خیلی 7 پر رنگی بوده است. او از زمین و آسمان گل می زد اما او هم قراردادش طوری بود که می توانست برود و رفت و پشت سرش را هم نگاه نکرد!


پاتوسی پر!
آیاندا پاتوسی وسط دو سیاه دیگر به استقلال آمد هم منشا و هم ایسما . این سه انگار سه قلو بودند و باید تخصصی نگاه می کردی تا پاتو را از میان آنها پیدا می کردی. پاتو البته مهاجم هدف نبود اما صرف نظر از کرنرهای مواجی که می زد و انگار با کنترل از راه دور هدایت می شد و بعضا از روی سر مدافعان جا خالی می داد ، این بازیکن گل هم می زد. بهترین گلش را به سپاهان رد. آنقدر زیبا که می خواستی او را بغل کنی و ببوسی! چند دریبل سریع اروپایی در دقیقه اس پایانی و ضربه ای ناگهانی و تمام! او کم مانده بود خود امیر قلعه نوعی را هم دریبل کند! حتی کارگران کارخانه سیمان سپاهان هم لایی خود را بسته بودند مبادا پاتو به آنها لایی بزند!


الحاجی که پر نداره!
الحاجی گرو آمده بود جای تیام، کار به جایی رسید همه استقلال خواهش می کردند برو و نمی رفت! کار به دعوا هم کشید، او مثل دیگران آپشن پرواز سریع نداشت، شیخ دیاباته هم ندارد، او فعلا که مصدوم است، مصدوم هم که نبود بیشتر ما را به یاد الحاجی می انداخت تا فرهاد مجیدی یا تیام یا آیاندا! 


استقلال پر پر!
...و استقلالی که روزی روزگاری بهترین مهاجمان را داشت و بهترین ها را می خرید و برترین ها را می ساخت، اینبار نه خرید نه ساخت. انگار این تیم مهاجم ندارد وقتی به میدان می رود، انگار اسلحه اش فشنگ ندارد!
 

بیشتر بخوانید:

بازی با 3دفاع، ناآشنا در فوتبال ایران/استرا دنباله رو پورحیدری و پروین

تگ ها


باشگاه استقلال مهاجمان استقلال شیخ دیاباته مرتضی تبریزی مهدی قائدی محمد سررشته‌داری استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال