مهاجم اماراتی در لیست برترین گلزنان قرن

سباستین تاگلیابوئه مهاجم تیم النصر امارات به لیست ۴۰ گلزن برتر در قرن بیست و یکم اضافه شد....

به گزارش "ورزش سه"، سباستین تاگلیابوئه مهاجم ۳۶ ساله النصر امارات وارد لیست ۴۰ گلزن برتر فوتبال جهان در قرن بیست و یکم شد. این بازیکن که متولد آرژانتین است و به تازگی تابعیت اماراتی دریافت کرده و حتی برای تیم ملی امارات نیز به بازی رفته است، تاکنون ۲۱۵ گل در دوران حرفه ای خود به ثمر رسانده است.


این بازیکن که بخش اعظم دوران ورزشی اش را در تیم الوحده امارات سپری کرده است، در دوران حرفه ای خود در کشورهای حوزه خلیج فارس در حال بازی بوده و با عضویت در تیم هایی نظیر الشباب و الاتفاق عربستان و الوحده امارات به این آمار گلزنی رسیده است.


کریستیانو رونالدو ستاره پرتغالی یوونتوس پس از رسیدن به ۴۶۲ گل در صدر لیست صادر شده توسط اتحادیه تاریخ و آمار قرار دارد و لیونل مسی فوق ستاره بارسلونا ۱۱ گل از رونالدو عقب افتاده و امیدوار است  این تعداد گل را جبران کند. 


به طور کلی ۵۸ بازیکن در جهان وجود دارند که در قرن بیست و یکم بیش از ۲۰۰ گل در لیگ های مهم به ثمر رسانده اند و آخرین نفری که وارد این لیست شده مارکوس برگ سوئدی است که در حال حاضر برای کراسنودار روسیه بازی می کند و در روزهای پایانی سال ۲۰۲۰ موفق شد گل شماره ۲۰۰ خود را به ثمر برساند.

تگ ها


النصر امارات فوتبال