۶ مهاجم ضعیف باشگاه میلان در یک دهه اخیر

باشگاه میلان در یک دهه اخیر خریدهای ناموفق زیادی داشته که تعداد زیادی از آن‌ها مهاجمان بوده‌اند....

زمانی که یون‌هونگ در سال ۲۰۱۷ بر روی صندلی مدیریت میلان نشست هواداران روسونری امید داشتند دوره بد این تیم به پایان برسد. میلان نزدیک به ۲۰۰ میلیون یورو در آن فصل خرج نقل و انتقالات کرد اما برخی از بازیکنان خریداری شده در این تیم فاجعه بودند. میلانی‌ها امسال پیانتک را در اختیار دارند تا بعد از مدت‌ها یک مهاجم خوب به این تیم اضافه شود اما این تیم بازیکنانی داشته که به دلیلی کیفیت پایین‌شان حتی شاید هواداران این تیم هم آن‌ها را به خاطر نداشته باشند.
الساندرو ماتری
او در میلان متولد شد و با توجه به ۲۷ گل زده در دو فصل در یووه، هنگامی که با روسونری قرارداد بست، همه امید داشتند او در این تیم موفق شود اما آن‌قدر ضعیف کار کرد که پس از تنها ۱۵ بازی رسمی به فیورنتینا قرض داده شد.
لوئیز آدریانو
شاید بسیاری از فوتبال‌دوستان بعد از شنیدن نام او بگویند... کی؟و او را به خاطر نیاورند اما او آمده بود تا مشکل خط حمله میلان را حل کند.
آدریانو بیشتر دوران فوتبالی خود را در اوکراین گذرانده است. او در میلان دچار مصدومیت شد و در ۳۶ بازی خود برای میلان تنها ۶ گل زد. آدریانو پس از میلان به اسپارتاک مسکو رفت.
نیکولا کالینیچ
پس از درخشش در فیورنتینا، کالینیچ مورد توجه میلانی‌ها قرار گرفت و با مبلغ ۲۵ میلیون یورو به میلان آمد. برخی می‌گفتند کالینیچ ارزش این مقدار را ندارد و در آخر مشخص شد حق با آن‌هاست زیرا کالینیچ در ۴۱ مسابقه تنها ۶ گل به ثمر رساند. میلانی‌ها باید ممنون اتلتیکو مادرید باشند که کالینیچ را از آن‌ها خرید.
شوچنکو (بازگشت به میلان)
شاید اندکی غیرمنصفانه باشد زیرا او قطعا اسطوره میلان است اما بازگشت او به سن‌سیرو اشتباه بود. شوچنکو نتوانست در چلسی موفق عمل کند و پس از دو فصل دوباره به میلان برگشت و در ۱۸ بار حضورش حتی ۱ گل هم به ثمر نرساند. او بعدها به دیناموکیف رفت و ۳ سال بعد به فوتبالش پایان داد.
بالوتلی (بازگشت به میلان)
او هم مانند شوچنکو بازگشت موفقی نداشت. بالوتلی در ۵۴ بازی خود ۳۰ گل به ثمر رسانده بود اما تصمیم به جدایی گرفت و به جهان‌گردی پرداخت. او در بازگشت خود به میلان مصدوم شد و تنها در ۲۰ بازی به میدان رفت. دوران ناموفق او در میلان با پیوستن به لیورپول تمام شد.
جیان لوکا لاپادولا
او با رزومه تعویض ۱۲ باشگاه در ۹ سال به میلان آمد. لاپادولا در پسکارا درخشیده بود و این مسئله باعث شد تا میلانی‌ها برای او ۹ میلیون یورو هزینه کنند. او در ۲۷ بازی خود تنها ۸ گل زد و نتوانست به ستاره گمشده میلان در خط حمله تبدیل شود. او بعد از میلان به جنوا پیوست اما آمار بهتری بر جای نگذاشت.

بیشتر بخوانید:

رونمایی از لباس سوم میلان برای فصل ۲۰-۲۰۱۹

 

تگ ها


گزارش اختصاصی لاپادولا بالوتلی شوچنکو کالینیچ ماتری آث میلان سری آ فوتبال