مهدوی: دیگر به تیم ملی والیبال فکر نمی‌کنم

پاسور تیم ملی والیبال ایران در المپیک گفت: به چیزهایی که مدنظرم بود با تیم ملی رسیدم و دیگر به این تیم فکر نمیکنم ......

 پاسور تیم ملی والیبال ایران در المپیک گفت: به چیزهایی که مدنظرم بود با تیم ملی رسیدم و دیگر به این تیم فکر نمی‌کنم.
به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، مهدی مهدوی، پاسور تیم ملی والیبال ایران در المپیک 2016 ریو، در مورد عملکرد تیم ملی والیبال در کارزار ریو اظهار داشت: به‌عنوان تیمی که برای نخستین بار وارد المپیک می‌شد، نتیجه خوبی گرفتیم ولی اگر بخواهیم بازی به بازی عملکرد خود را تحلیل کنیم باید بگویم که هیچ‌کدام از بچه‌ها هم از عملکرد خود راضی نبودند، چون ما فقط کوبا و مصر را شکست دادیم.

شاید اگر آرژانتین را می‌بردیم، سرنوشت ما در ریو تغییر می‌کرد
وی در ادامه افزود: بازی نخست مقابل آرژانتین برای ما خیلی مهم بود. بازی اول همیشه برای ما مهم و تأثیرگذار بوده است. شاید اگر آرژانتین را می‌بردیم، سرنوشت ما در ریو تغییر می‌کرد. علاوه بر این ما باید بازی مقابل لهستان می‌بردیم. من نمی‌دانم چطور آن مسابقه را باختیم، چون بازی در اختیار ما بود. هنوز باور نمی‌کنم که از لهستان شکست خوردیم.

المپیک یک دنیای دیگر است
مهدوی تصریح کرد: فشار بازی‌های المپیک با سایر تورنمنت‌ها کاملاً متفاوت است و تا در آن محیط قرار نگیری،‌ متوجه فشار زیاد آن نمی‌شوی. المپیک یک دنیای دیگر است. ما تجربه بازی در چنین محیطی را نداشتیم. المپیک برای همه ورزشکاران حاضر در ریو سنگین بود.

 

زورمان به ایتالیا نرسید
پاسور تیم بانک سرمایه در مورد بازی مرحله یک چهارم نهایی مقابل ایتالیا گفت: ما دو بازی متوالی در ابتدای المپیک را به حریفان واگذار کردیم و به همین خاطر به مشکل روحی برخوردیم. در بازی مرحله یک چهارم نهایی مقابل ایتالیا هم تمام تلاش خودمان کردیم، ولی زورمان نرسید.

ایتالیایی‌ها در ابتدا ترس از شکست داشتند و دست‌شان می‌لرزید
وی ادامه داد: نظر شخصی من این است که نتیجه نزدیک در ست نخست بازی مقابل تیم ملی ایتالیا به‌خاطر این بود که آنها ترس از شکست داشتند و دست‌شان می‌لرزید. امید ما هم به استفاده از همین نقطه ضعف بود.

ایتالیا با تیمی که پیش از این دیده بودیم، کاملاً فرق داشت
مهدی همچنین خاطر نشان کرد: ایتالیا یکی از بهترین و قوی‌ترین تیم‌های حاضر در المپیک بود و با ایتالیایی که پیش از این دیده بودیم، کاملاً فرق داشت و خیلی عجیب و پیچیده بود. بازیکنان ایتالیا طوری بازی می‌کردند که انگار زنجیر از دست و پای آنها باز شده است.

«اگر قدرت تیم‌ها را با هم مقایسه کنیم باید بگویم که زور ما به ایتالیا نمی‌رسید»، مهدوی با بیان این جمله خاطر نشان کرد: در سال‌های قبل هم که تیم ایتالیا را شکست می‎‌دادیم در شرایطی بود که ما با آمادگی صددرصد وارد زمین می‌شدیم و تک تک بازیکنان وظایف خود را به‌خوبی انجام می‌دادند.

امیدوارم نسل‌های آینده به موفقیت‌های بزرگ‌تری برسند
وی همچنین تأکید کرد: از طرفی شما این موضوع را هم در نظر بگیرید که فرانسه از گروه خود بالا نیامد و یا برزیل در بازی آخر مرحله گروهی با پیروزی مقابل فرانسه و به سختی صعود کرد. ما بازیکنان برزیل را از نزدیک می‌دیدیم که چه شرایط سختی داشتند. البته همه تیم‌ها در این شرایط سخت درگیر بودند. خلاصه اینکه زورمان نرسید. امیدوارم نسل‌های آینده به موفقیت‌های بزرگ‌تری برسند.

وجدانم راحت است که هرگز کم‌کاری نکردم
مهدوی در خاتمه درباره خداحافظی‌اش از تیم ملی والیبال اظهار داشت: من دیگر به تیم ملی فکر نمی‌کنم و به چیزهایی که مدنظرم بود با این تیم رسیدم. درست است که در این مدت خیلی‌ها مرا اذیت کردند، مخصوصاً گزارشگرها که هر چه خواستند در مورد من گفتند، اما من آنها را به خدا می‌سپارم و وجدانم راحت است که هرگز کم‌کاری نکردم. من همیشه در اختیار تیم ملی بوده‌ام و از همه توانم مایه گذاشتم.

 

تگ ها


اخبار روز والیبال