مهدی ترابی مرد اول دربی 89

اگرچه منشا برای گل زدن به پرسپولیس انگیزه دارد اما مهدی ترابی نیز یکی از بازیکن هایی است که می تواند یک تنه سرنوشت دربی را رقم بزند....

به گزارش مدال،همه در انتظارعملکرد گادوین منشا هستند.مهاجمی که بی سروصدا تر از تمام انتقال های جنجالی،نامش در لیست یاغی ها قرار گرفت اما چند روز مانده به دربی با اظهارنظرهایی که انجام داد حالا به چهره اول قبل از دیدار دو تیم بزرگ پایتخت تبدیل شده است.

حالا نام منشا بالاتر از تمام بازیکنان دو تیم در دربی شماره هشتاد و نه دیده و شنیده می شود و بی گمان این فضا می تواند به نفع دیگر ستاره های دو تیم باشد.شاید بازیکنی چون مهدی ترابی که رفته رفته در پرسپولیس از زیر سایه امید عالیشاه خارج شد و با به جان خریدن انتقادها در چند بازی اخیر به یک چهره قابل قبول در ترکیب سرخ ها تبدیل شده است.

ترابی از هفته هفدهم و بازی مقابل فولاد خوزستان در ترکیب پرسپولیس قرار گرفت اما باخت سرخ ها باعث نشد تا نمایش او چندان به چشم بیاید.این وینگر جوان در مسابقات بعدی به ترتیب برابر استقلال خوزستان و نفت مسجدسلیمان هم به صورت فیکس در ترکیب قرار گرفت اما نمایش بسته این دو تیم و عدم اختصاص فضای مناسب به او باعث شد تا ترابی روزهای کم فروغی را پشت سر بگذارد.

اما رفته رفته شرایط عوض شد.ترابی در جدال با صنعت نفت آبادان اولین بارقه های امید را به سکوها منتقل کرد و سپس در دو دیدار داخلی و آسیایی تیمش مقابل سپیدرود و نساجی و همینطور پاختاکور و السد توانست به خوبی به عنوان وینگر چپ خط دفاعی حریفان را به هم بریزد.

حال در دیدار بزرگ امروز،امید عالیشاه در حالی مثل چند بازی قبلی روی نیمکت خواهد نشست که تا پیش از حضور ترابی همه کاره پرسپولیس بود و عنوان پر طمطراق "آقای پاس گل" را یدک می کشید اما مصدومیت نابهنگام و حواشی که در مورد این حواشی ایجاد شد،دست در دست درخشش ترابی گذاشتند  تا "امید" سرخ ها از روی نیمکت شاهد بازی ترابی در پست اختصاصی اش باشد.

آن هم در حالی که خبر مصدومیت ووریا غفوری بیش از این که برانکو و هواداران پرسپولیس را خوشحال کند،ترابی را سر ذوق آورد تا با خیالی راحت تر پا به مسابقه ای بگذارد که بی تردید نفس گیرترین و شاید سخت ترین جدال او در تمام دوران اش خواهد بود.به هرحال خود ترابی هم خوب می داند غیبت غفوری اگرچه می تواند جناح راست استقلال را برای او تبدیل به اتوبان کند اما اگر این اتفاق رخ ندهد،او زیر بار توقعات هواداران پرسپولیس خم خواهد شد. همین موضوع نیز حکم شمشیر دو لبه را برای این بازیکن جوان دارد.

همه این ها بستگی به نوع بازی ترابی و البته یار مستقیم او در این دیدار دارد و باید دید رقیب مستقیم او در بازی امروز چه کسی است؟داریوش شجاعیان که در آخرین دربی که به پیروزی یک تیم انجامید،پاس گل او ووریا را به گل رساند یا مرتضی تبریزی که نه تنها تک گل سه امتیازی آبی ها رادر آخرین دیدار این تیم به ثمر رساند،بلکه پیش از این در پیراهن ذوب‌آهن نیز بازی های درخشانی را مقابل پرسپولیس به نمایش گذاشته و راه گلزنی به پرسپولیس را خوب بلد است.

به هر روی نباید فراموش کنیم اگرچه منشا تنها نامی است که تمام حواس ها را در بازی بزرگ امروز به خود جلب کرده،اما مهدی ترابی نامی است که نادیده گرفتنش از سوی بازیکنان و کادر فنی استقلال می تواند همراه با یک تجربه تلخ برای هواداران این تیم به پایان برسد.هرچند عدم درخشش ترابی نیز می تواند کفه ترازو را به نفع شفر و شاگردانش سنگین کند.

در یک کلام باید نوشت که حرف اول بازی امروز را در ترکیب سرخ ها، مهدی ترابی خواهد زد.اگر شک دارید کمی صبر داشته باشید.تنها چند ساعت...!

 

تگ ها


فوتبال دربی ۸۹ استقلال پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال