مهدی‌زاده نخستین نماینده ایران فینالیست لیگ جهانی شد

پنجمین مرحله از مسابقات لیگ جهانی کاراتهواناز صبح امروز جمعه به میزبانی کشور ترکیه و در شهر استانبول با حضور بیش از ۶۰۰کاراتهکا از ۶۳ کشور دنیا آغاز شده است ......

پنجمین مرحله از مسابقات لیگ جهانی کاراته‌وان از صبح امروز جمعه به میزبانی کشور ترکیه و در شهر استانبول با حضور بیش از ۶۰۰ کاراته‌کا از ۶۳ کشور دنیا آغاز شده است.

امیر مهدی‌زاده نماینده وزن منهای ۶۰ کیلوگرم تیم ملی کاراته ایران در نخستین روز از این رقابت‌ها موفق به شکست حریفان خود شد و به فینال پنجمین دوره مسابقات لیگ جهانی کاراته‌وان ترکیه راه یافت.

مهدی‌زاده ابتدا نماینده بلاروس را ۴ بر صفر شکست داد و در دور دوم با همین نتیجه حریف روسی خود را از پیش رو برداشت. مرد طلایی مسابقات جهانی پاریس در سومین مبارزه خود، نماینده مونته‌نگرو را ۲ بر یک شکست داد و پس از شکست نماینده ایتالیا با نتیجه یک بر صفر، به فینال پنجمین مرحله لیگمسابقات کاراتهوان راه یافت.

مهدی‌زاده روز یکشنبه برای رسیدن به مدال طلا مبارزه خواهد گرفت. وی یکشنبه به مصاف آرای سمدان به کشور ترکیه خواهد رفت. سمدان ۲۰ ساله دو مدال طلای لیگ جهانی کاراته‌وان دبی و هلند را در کارنامه خوددارد.

در ادامه این مسابقات، مجید حسن‌نیا دیگر نماینده کشورمان در وزن منهای ۶۰ کیلوگرم ابتدا نماینده ایتالیا را ۶ بر ۲ شکست داد و پس از آن بازی را به نماینده قزاقستان واگذار کرد. این کاراته‌‌کای قزاق مدال نقره سال ۲۰۰۸ جهان،‌ طلای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰، برنز آسیا در سال ۲۰۱۷ و طلای لیگ جهانی ۲۰۱۸ فرانسه را در کارنامه خود دارد.

این رقابت‌ها در حال پیگیری است.

تگ ها


اخبار روز المپیک