مهدی شیری؛ بازگشت به آسیای نفرین شده

مدافع راست پرسپولیس در جدال برگشت مقابل گوا هند اولین تجربه فیکس خود را بعد از اتفاقات تلخ گذشته به خوبی پشت سر گذاشت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، از فینال قبلی تا به امروز بالاترین هجمه هواداری روی مهدی شیری قرار داشت. بازیکنی که با تصمیم عجیب خود در آغاز نیمه دوم بازی با اولسان، یک پنالتی را تقدیم حریف کره‌ای کرد و مهاجمان پرسپولیس هم تا پایان بازی نتوانستند جواب این گل را بدهند و در نهایت قرمزها بازنده بازی شدند.

بلافاصله پس از این صحنه، شبکه‌های اجتماعی پر شد از توییت‌های در حالت خوش‌بینانه «کنایه آمیز» و بعضا «توهین آمیز» که مدافع راست سرخ‌ها را مورد حمله قرار می‌داد. بازیکنی که در دوره برانکو ایوانکوویچ موردتوجه سرخپوشان پایتخت قرار گرفت و در دوره جدایی صادق محرمی و رامین رضاییان، در سمت راست خط دفاعی این تیم عملکرد قابل قبولی را ارائه کرد.

او به خصوص در بازی های پایانی لیگ نوزدهم عملکرد مطلوبی داشت و یک پاس گل هم در بازی با نفت مسجدسلیمان داد تا برای لیگ بیستم هم در فهرست باقی بماند اما آن پنالتی همه چیز را خراب کرد و بهترین نمایش های شیری را هم تحت تاثیر خود قرار داد. با این حال دیشب شیری اولین بازی اش در لیگ قهرمانان ۲۰۲۱ را به عنوان بازیکن فیکس انجام داد و نمایش مطلوبی را ارائه کرد.

در یک صحنه ارسال او از سمت راست می‌توانست زمینه ساز گل پرسپولیسی ها شود اما این اتفاق رخ نداد تا نام شیری به عنوان گلساز پرسپولیس ثبت نشود. مهم‌ترین چالش او حالا این خواهد بود که از زیر فشار فینال ۲۰۲۰ خارج شود اما در این راه، وی بدون تردید چشم انتظار هوادارانی است که باید با درک بهتر، به بازیکن تیمشان کمک کنند.

شیری در مقابل گوآ نرخ ۹۲.۷% پاس صحیح را به ثبت رساند و هم از نظر تعداد و هم دقت پاس، آمار بهتری نسبت به علی شجاعی مدافع چپ این تیم داشت. او در زمین حریف نرخ ۸۷.۸% پاس صحیح داشت و این در حالی است که این عدد برای شجاعی روی ۶۶.۷% قرار دارد. وی همچنین ۱۰ پاس بلند داد و در فرآیند هجومی قرمزها نقش پررنگی داشت.

نکته مهم این‌که شیری دو عبور موفقیت آمیز از بازیکنان گوآ داشت و دو موقعیت نیز خلق کرد و نقش خود در فرآیندهجومی را ایفا کرد و شاید اگر خوش شانس تر بود، می‌توانست یکی از پاس گل ها را هم به نام خود بزند. آنچه شاید اهمیت بیشتری داشته باشد، پیشرفت شیری در ارسال هایی است که حالا بلندتر به محوطه شش قدم سانتر می‌شوند.

حال باید دید که در دو بازی بعدی یحیی گل‌محمدی آیا به شیری بازی خواهد داد یا خیر؟ اما هرچه که تصمیم یحیی باشد، شیری فعلا تنها مدافع راست تخصصی پرسپولیس است و باتوجه به شرایط بازار، شاید در پرسپولیس بماند و چهارمین سال حضورش در جمع قرمزها را استارت بزند.

تگ ها


پرسپولیس تهران فوتبال ایران مهدی شیری لیگ برتر خلیج فارس فوتبال