مهدی طارمی و سردار آزمون؛ یک زوج دفاعی خوب

مهدی طارمی و سردار آزمون نه تنها یک زوج تهاجمی خوب بلکه یک زوج دفاعی خوب هم هستند و نقش آنها در پیروزی های تیم ملی بی بدیل است....

به گزارش مدال و به نفل از ورزش سه، شب گذشته مهدی طارمی پاس گل اول را داد. به واقع زمینه ساز پیروزی تیم ملی در برابر عراق شد. در ادامه روی پاس سردار آزمون زوج خود در خط حمله گل دوم تیم ملی را به ثمر رساند تا در دقایقی که عراق برای جبران گل خورده به سمت دروازه ایران حمله ور شده بود و حتی در دقایقی به طور کامل بازی را در دست گرفته بود کلا نا امید شود. به واقع گل مهدی طارمی آب سردی بود بر پیکره تیم عراق و موجب شد گل سوم را هم دریافت کند. 

اما این تنها بخشی از بازی ایران در برابر عراق بود. در دقایقی که عراق برای جبران گل خورده از سوی علیرضا جهانبخش تلاش می کرد سردار آزمون و مهدی طارمی بارها و بارها به نیمه خودی آمدند تا توپ گیری کنند و بارها و بارها شروع کننده پرس در برابر حملات ابتدایی عراقی ها بودند. بطوریکه می شود از این دو به عنوان یک زوج دفاعی خوب هم یاد کرد. البته که چنین فوتبالی هم از مهدی طارمی انتظار می رود و هم از سردار آزمون چرا که بارها و بارها قبلا این شیوه از بازی را در زمین اجراء کرده بودند و در فوتبال باشگاهی اروپا هم متوجه شدند مهاجم تنها وظیفه اش گل زدن نیست و زمانی که حریف صاحب توپ است تبدیل به اولین مدافع تیمش می شود. بی دلیل نیست که در فوتبال امروز مهاجمان بیشترین دوندگی را دارند. چرا که آنها علاوه بر تقلا برای توپ گیری و حرکت به سمت دروازه حریف برای رسیدن به گل به عقب بر می گردند تا در دفاع به تیم کمک کنند. حمله تیمی و دفاع تیمی؛ همان طور که مدافعان در شروع بازیسازی و هافبک ها در ادامه حمله به مهاجمان کمک می کنند. 

در بازی عراق و ایران مهدی طارمی و سردار آزمون بیشتر به خاطر ایجاد موقعیت گل و گلزنی تحسین شدند در حالی که باید به این دو به خاطر نمایش خوب در دفاع تیمی هم آفرین گفت. دو بازیکن مسئولیت پذیر در کنار دیگر بازیکنان تیم ملی.

تگ ها


تیم ملی ایران فوتبال ایران سردار آزمون مهدی طارمی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال