مهدی پور: آبروی بوکس ایران مهمتر از هر بوکسوری است

سرمربی تیم بوکس جوانان گفت: معیارهای متفاوتی برای اعزام نفرات به مسابقات جهانی داریم که ابتدا باید شانس مدال داشته باشیم، برای اینکه آبروی بوکس ایران مهمتر از هر بوکسوری است....

به گزارش مدال و به نقل از فارس، رضا مهدی‌پور در خصوص برگزاری اردوهای آماده‌سازی و تمرین مشترک با تیم جمهوری آذربایجان، اظهار داشت: تیم در وضعیت خوبی به سر می‌برد و شرایط ایدآلی از جانب فدراسیون بوکس برای تیم جوانان مهیا شده است. تمرین با تیم آذربایجان بسیار با کیفیت بود، چون آنها یکی از تیم‌های پر قدرت دنیا هستند و همیشه در مسابقات قهرمانی جوانان اروپا روی سکو قرار می‌گیرند. در این تیم، دو قهرمان جهان و اروپا حضور داشتند. مبارزه با بوکسورهای قدرتمند و مدال‌آور جهان یک تجربه خیلی خوب برای بچه‌های ماست که امیدوارم که بتوانند در مسابقات جهانی از آن استفاده کنند.

وی افزود: اردوی مشترک با تیم ملی آذربایجان بازخوردهای خوبی از لحاظ تکنیکی و روحی برای بوکسورهای ما داشت. به طور حتم در مسابقات جهانی لهستان بوکسورهای ما خوش خواهند درخشید.

سرمربی تیم بوکس جوانان در مورد اینکه این تیم جوانان آینده بوکس ایران را خواهد ساخت، عنوان کرد: تیم جوانان ما آینده داران بوکس خواهند بود و اگر روال مدیریتی فدراسیون بوکس و کادر فنی به همین منوال باشد می‌توانیم دوران طلایی بوکس را در آینده نزدیک شاهد باشیم. باید ببینیم کجا بودیم و به کجا رسیده‌ایم. در چند سالی که سرمربی تیم‌های رده سنی پایه بودم هیچ گاه مسابقات تدارکاتی نداشتیم، اما هم اکنون روند رو به رشد و جلو داریم.

مهدی‌پور در خصوص اینکه برترین‌ها را به مسابقات جهانی اعزام می‌کنیم، خاطرنشان کرد: بوکس بازی تک حذفی است و امکان دارد در مسابقه نخست به قهرمان جهان بازی‌ کنید و بازنده باشید. ولی اگر به آن بوکسور برخورد نمی‌کردید تا فینال می‌رسید و این موضوع قابل پیش بینی نیست. اما یک چیزی قابل پیش بینی است که آیا بوکسورهای ما در حد و اندازه حضور در مسابقات قهرمانی جهان هستند؟ بعضی‌ها اگر به یک قهرمان جهان برخورد کنند سربلند از رینگ بیرون می‌آیند. اما معیارهای متفاوتی برای اعزام نفرات این است که ابتدا باید شانس مدال داشته باشیم، برای اینکه آبروی بوکس ایران مهمتر از هر بوکسوری است. بوکسورها باید متوجه باشند که برای حضور در مسابقات جهانی زحمت بکشند.  

بیشتر بخوانید:

‍ پایان اردوی بوکسورهای جوان با برتری

 

تگ ها


بوکس بوکس