مهدی: منتظر مجوز ادامه لیگ هستیم

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران گفت: هنوز منتظریم تا تصمیم جدیدی برای ادامه بازی‌های فصل جاری ابلاغ شود تا شرایط لازم را فراهم کنیم....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، سهیل مهدی با اشاره به موضع قبلی ستاد مبارزه با شیوع ویروس کرونا مبنی بر لغو تمام بازی های فوتبال کشور گفت: رقابت های لیگ برتر و سایر مسابقات فصل جاری را زمانی می توانیم برنامه ریزی کنیم که مجوز برگزاری بازی صادر شود.

مسئول کمیته مسابقات لیگ برتر افزود: اولویت با حفظ سلامتی بازیکنان و عوامل برگزاری بازی‌هاست. باید این اصل را حفظ کنیم. بازه زمانی برگزاری بازی ها نیز به دیدگاه فیفا بستگی دارد. باید دید میزان زمانی که فدراسیون جهانی فوتبال و AFC بابت تعویق فوتبال در سرتاسر جهان می دهند به چه میزان است.

مهدی که مسئول کمیته صدور مجوز حرفه ای باشگاه ها از سوی فدراسیون فوتبال نیز هست، در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا AFC درباره نحوه برگزاری ادامه بازی های لیگ قهرمانان آسیا مکاتبه ای داشته است؟ تصریح کرد: شنیده ام که مسئولان کنفدراسیون آسیا مکاتباتی با فدراسیون داشته اند اما هنوز مطلبی به دست من نرسیده است. با این حال فکر می کنم ظرف یکی دو روز آینده در جریان این موضوع قرار بگیرم.

مهدی تاکید کرد: اصرار داریم بازی های لیگ قهرمانان طبق روال گذشته بصورت رفت و برگشت برگزار شود. نمایندگان فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا در دو هفته ابتدایی که مسابقات برگزار شد میهمان بودند. نباید حقوق باشگاه ها ضایع شود. می خواهیم منافع هر چهار باشگاه را حفظ کنیم. برگزاری بازی بصورت تک بازی و در یک کشور باب میل ما نیست.

مسئول کمیته مسابقات لیگ برتر در پاسخ به این سئوال که در برنامه جدید بازی ها تعامل لازم با دراگان اسکوچیچ وجود خواهد داشت؟ یادآور شد: قبل از تعویق بازی های فوتبال باشگاهی کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا جلسات منظمی را با سرمربی تیم ملی داشتیم اما پس از تعویق بازی ها چنین شرایطی به وجود نیامد. به هر حال منافع تیم ملی را نیز بطور کامل بررسی می کنیم تا با کمترین مشکل و بیشترین تعامل، کار را پیش ببریم.

بیشتر بخوانید:

احتمال تغییر زمان پنجره نقل وانتقالات از سوی فیفا

افزایش تیم ها؛ خط قرمز سازمان لیگ

 

 

تگ ها


سهیل مهدی سازمان لیگ برتر فوتبال ایران فوتبال