مهماندوست : همه در خواب قهرمانی‌های گذشته بودند

سرمربی تیم ملی تکواندوی آذربایجان گفت: اگر همین فردا صبح به ایران بیایم باز هم بساط همین است؛ در جایی که همه با هم مشکل دارند نمی شود کار کرد ......

سرمربی تیم ملی تکواندوی آذربایجان گفت: اگر همین فردا صبح به ایران بیایم باز هم بساط همین است؛ در جایی که همه با هم مشکل دارند نمی شود کار کرد.

به گزارش مدال به نقل از خبرگزاری تسنیم: رضا مهماندوست در مورد شرایط تکواندوی ایران و تیم آذربایجان که هدایتش را بر عهده دارد در رقابت های جهانی اظهار داشت: اوضاع آنقدر بد است که حتی اگر من حاضر شوم با وجود تمام موضوعات گذشته همین فردا صبح هم به ایران بیایم بساط تغییر نمی کند. فضا آنقدر مسموم است که از دست هیچ کس کاری بر نمی آید. 

وی ادامه داد: در جایی که یک عده با رئیس فدراسیون مشکل دارند، بازیکنان با مربیان، مربیان با بازیکنان و مثلا مربیان با فدراسیون که نمی شود کار کرد. همه بد هم را می گویند و اصلا نمی دانم تا کنون چگونه کارها با این شرایط پیش رفته است. در رقابت های جهانی، همه در خواب قهرمانی های گذشته بودند و متاسفانه نتیجه آن شد که دیدیم. ما باید همیشه یک گام از حریفان مان جلوتر باشیم زیرا تکواندوی دنیا به سرعت در حال حرکت است و اگر کم کاری کنیم حتما جا خواهیم ماند.

مهماندوست گفت: در دو سال اخیر تیم روسیه را زیر نظر دارم و واقعا متوجه سرمایه گذاری عظیم روس ها در این رشته شدم. در رقابت های یونان روس ها با 500 تکواندوکار در بخش های مختلف حاضر شدند و در دیگر رویدادها نیز معمولا با بالای 100 تکواندوکار حضور پیدا می کنند؛ ما در چنین شرایطی چه کردیم؟! تنها به دنبال دعوا و اختلاف و درگیری بودیم. سطح مسابقات جهانی آنقدر بالا بود که تنها یک تکواندوکار چینی موفق شد طلای المپیک خود را در این میدان تکرار کند.

سرمربی تیم ملی تکواندوی آذربایجان در مورد وضعیت تیمش در رقابت های جهانی کره جنوبی نیز تاکید کرد: می توانستیم چهار مدال طلا در کره بگیریم و برای اولین بار قهرمان جهان شویم اما متاسفانه در حین مبارزات بچه ها به راهنمایی های من گوش نکردند و اشتباهاتی داشتند. به هر حال با این وجود با یک طلا و یک برنز از لحاظ امتیازی در رتبه چهارم ایستادیم و این نتیجه چندان بدی نبود. 

مهماندوست خاطرنشان کرد: واقعا دستم در آذربایجان خالی است اما تمام تلاشم را می کنم تا بهترین نتیجه را بگیرم. به شخصه با وجود اینکه تیم چهارم شداز نتیجه به دست آمده راضی نیستم و امیدوارم در آینده بتوانم قهرمانی جهان را برای آذربایجانی ها به ارمغان بیاورم. باید به سمت جلو حرکت کرد و برای رسیدن به هدف تمرین کرد و برنامه داشت. برای تکواندوی کشورم نیز آرزوی موفقیت  می کنم و امیدوارم تمام خانواده این رشته از تکواندو حمایت و با همدلی شرایط را بهتر کنند.

 

تگ ها


اخبار روز تکواندو