مهم‌ترین بازخریدهای رئال‌مادرید؛ از ماریانو دیاز تا کاسمیرو

رئال مادرید بازیکنان زیادی را به دیگر تیم‌ها قرض داده و مدتی بعد با فعال کردن بند بازخرید به سانتیاگوبرنابئو بازگردانده است....

رئال مادرید بازیکنان زیادی را به دیگر تیم‌ها قرض داده و مدتی بعد با فعال کردن بند بازخرید به سانتیاگوبرنابئو بازگردانده است.

حضور در تیم و ترکیب اصلی برای بازیکنان جوان مادریدی بسیار سخت است و این مسئله باعث می‌شود تا مدتی در دیگر تیم‌ها قرضی بازی کنند و پس از رسیدن به سطح مناسب به تیم اصلی برگردند. 5 مورد از مهم‌ترین بازگشت‌ها را با هم مرور می‌کنیم.
5- ماریانو دیاز
دیاز گل‌های بسیار زیادی را تا قبل از حضور در تیم اصلی، برای تیم‌های ذخیره رئال به ثمر رسانده بود. او در سال 2017 به مبلغ 7.1 میلیون پوند به لیون فروخته شد و در 48 بازی 21 گل به ثمر رسانده بود. درحالی که او هرلحظه به قرارداد با سویا نزدیک شده بود، با مبلغ 20 میلیون پوند به سانتیاگو برنابئو بازگشت.
ماریانو در بازگشت خود به رئال شماره 7 کریستیانو رونالدو را بر تن کرد اما بیشتر از تعداد گل‌هایش، مصدوم شده‌است.

مهم‌ترین بازخریدهای رئال‌مادرید؛ از ماریانو دیاز تا کاسمیرو

4-آلوارو موراتا
موراتا یکی از محصولات رئال مادرید است که از جوانی در این تیم حضور داشته است. او در سال 2014 به مبلغ 15.8 میلیون پوند به یوونتوس فروخته شد. موراتا در 93 بازی در تورین 27 گل به ثمر رساند و حتی باعث حذف رئال در لیگ‌قهرمانان 2015 شد. او سال بعد با مبلغ 23.7 میلیون پوند به رئال بازگشت اما همچنان زیر سایه مهاجم اصلی تیم یعنی کریم بنزما قرار داشت.
موراتا در سال 2017 به چلسی فروخته شد اما نمایش‌های ضعیف او باعث شده تا سران تیم لندنی هم به فکر فروش او باشند.

 

مهم‌ترین بازخریدهای رئال‌مادرید؛ از ماریانو دیاز تا کاسمیرو

3- ساموئل اتوئو
اتوئو قبل از فروخته شدن به مایورکا، 7 بار برای رئالی‌ها بازی کرده بود. در هنگام ترنسفر، رئال همچنان 50 درصد از حق مالکیت اتوئو را در اختیار داشت و این مسئله باعت می‌شد آینده کاری مهاجم کامرونی، همچنان در دستان رئالی‌ها باشد. اتوئو در 165 بازی برای مایورکا توانست 70 گل به ثمر برساند اما پرز همچنان معتقد بود او بازیکن باکیفیتی نیست. اتوئو با مبلغ 16 میلیون پوند به بارسا پیوست تا در در 199 بازی برای کاتالان‌ها 130 گل بزند و 8 جام به دست آورد.
اتوئو بعدها به اینتر پیوست و با آن‌ها هم 3‌گانه گرفت.

 

مهم‌ترین بازخریدهای رئال‌مادرید؛ از ماریانو دیاز تا کاسمیرو

2-دنی کارواخال
خوزه مورینیو زمانی که سرمربی رئال شد تصمیم گرفت راموس را به دفاع وسط منتقل کند. این مسئله باعث شد تا تنها انتخاب او برای دفاع کنار آربلوا باشد. درهمین راستا مورینیو که نیاز به مدافعی جوان و مطمئن داشت، تصمیم گرفت تا کارواخال را از بایرلورکوزن با مبلغ 6.5 میلیون یورو به سانتیاگو برنابئو بازگرداند.
کارواخال در بوندس‌لیگا عملکردی فوق‌العاده داشت و حالا جزو بهترین مدافعان راست فوتبال جهان است. او هم‌اکنون در خط‌دفاعی رئال نقش مهمی دارد.

 

مهم‌ترین بازخریدهای رئال‌مادرید؛ از ماریانو دیاز تا کاسمیرو
1- کاسمیرو
رافا بنیتز دورانی کوتاه و ناموفق در رئال داشت اما یکی از بهترین تصمیمات او برگرداندن کاسمیرو به جمع بلانکوها بود. کاسمیرو از سائوپائولو به رئال پیوسته بود اما در سال 2014 به طور قرضی با پورتو فرستاده شد. پس از فصل فوق‌العاده او در پرتغال، رئالی‌ها با استفاده از بند بازخرید، او را با مبلغ 7.5 میلیون پوند به سانتیاگو برنابئو آوردند.
کاسمیرو 176 بار برای قوهای سفیدمادرید بازی کرد و به همراه مودریچ و تونی کروس، توانست یکی از تاریخی‌ترین دوران رئال را بسازد.
مهم‌ترین بازخریدهای رئال‌مادرید؛ از ماریانو دیاز تا کاسمیرو