مهم ترین تیم هایی که وضعیت مبهمی برای صعود به جام جهانی دارند

تیم ملی ایران مدت ها پیش ازپایان مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 صعود خود را به جام جهانی قطعی کرد در حالی که تعدادی از مطرح ترین تیم های جهان همین حالا شانس کمی برای حضور در رقابت های روسیه دارند ......

تیم ملی ایران مدت ها پیش ازپایان مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 صعود خود را به جام جهانی قطعی کرد در حالی که تعدادی از مطرح ترین تیم های جهان همین حالا شانس کمی برای حضور در رقابت های روسیه دارند.

به گزارش مدال به نقل از  خبرورزشی، تیم ملی کشورمان پس از برتری مقابل ازبکستان در تهران صعود خود را به جام جهانی قطعی کرد آنهم به عنوان دومین تیم در تمام دنیا و پس از برزیل افسانه ای. تا امروز حضور 6 تیم در جام جهانی قطعی شده اما تیم های مطرحی هستن همد که سخت در تلاش برای حضور در روسیه هستند و برخی تیم ها نیز دیگر شانسی برای جام جهانی روسیه ندارند.

وضعیت مبهم لاله های نارنجی 

یکی از مطرح ترین تیم هایی که وضعیت پیچیده ای برای صعود به جام جهانی دارد تیم ملی هلند است. هلندی ها در گروه خود پایین تر از فرانسه و سوئد هستند و برای اینکه بتوانند در مرحله پلی آف حاضر شوند باید در رده دوم جدول گروه خود قرار بگیرند در شرایطی که سوئد سخت در تلاش است در رتبه دوم باقی بماند. هلند یکی از تیم های خاطره انگیز تاریخ جام جهانی است و صعود نکردنش به جام جهانی می تواند اتفاقی تلخی برای هواداران فوتبال قلمداد شود.

خطر در کمین ایتالیای دوست داشتنی

یکی از سخت ترین گروه های مقدماتی جام جهانی در اروپا گروه هفتم رقابت هاست که ایتالیا و اسپانیا در آن حضور دارند. در دیدار چند شب پیش اسپانیا موفق به شکست ایتالیا شد تا به عنوان شانس صعود از این گروه مطرح شود. در حال حاضر ایتالیا دوم است و در صورتی که دوم باقی بماند باید در پلی آف به میدان برود اتفاقی که آخرین بار 19 سال پیش برای آنها رقم خورد و لاجوردی پوشان برای حضور در جام جهانی 98 مجبور شدند در پلی آف مقابل اوکراین قرار بگیرند.

گرت بیل روسیه را می بیند؟

تیم ملی ولز که در یورو 2016 عملکرد درخشانی ارائه داده بود ماموریت دشواری برای صعود به جام جهانی دارد. در گروه چهار در منطقه اروپا صربستان با  15 امتیاز صدرنشین است و ایرلند جنوبی با 13 امتیاز در رده دوم قرار دارد. ولزی ها نیز با 11 امتیاز سوم هستند. ولز برای اینکه شانس حضور در مرحله پلی آف را داشته باشد باید نتایج بهتری در دیدارهای پیش رو کسب کند. باید دید در نهایت گرت بیل فوق ستاره ولز می تواند در رقابت های روسیه حاضر شود یا خیر.

خطری که یاران مسی را تهدید می کند 

تیم ملی آرژانتین یکی از پر از ستاره ترین تیم های فوتبال جهان وضعیت مطمئنی برای صعود به جام جهانی 2018 ندارد. در منطقه آمریکای جنوبی 4 تیم به صورت مستقیم به جام جهانی صعود می کنند و آرژانتین در حال حاضر تیم پنجم این منطقه است و در صورت باقی ماندن در این رتبه باید در مرحله پلی آف به میدان برود. اتفاقی عجیب برای تیمی که بیش از هر تیمی در دنیا مهره سرشناس هجومی دارد. برزیل، کلمبیا، اروگوئه و شیلی در حال حاضر چهار تیم اول این منطقه هستند.

حسرت بزرگ برای قهرمان آفریقا

تیم ملی کامرون یکی از مطرح ترین تیم های آفریقایی که همواره در جام جهانی حضور داشته یکی از سرشناس ترین تیم هایی است که به صورت قطعی شانس حضور در جام جهانی 2018 را از دست داده است. کامرون با پایین تر قرار گرفتن از نیجریه و زامبیا رسما شانس حضور در این رقابت ها را از دست داده است تیمی که چندی پیش قهرمان جام ملت های آفریقا شده بود.

 

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال