موافقت اینفانتینو با طرح جنجالی آرسن ونگر

رئیس فیفا هم با طرح برگزاری جام جهانی هر دو سال یک بار موافق است....

به گزارش "ور زش سه"، طرح جنجالی فیفا مبنی بر برگزاری جام جهانی هر دو سال یک بار که توسط آرسن ونگر مدیر توسعه فوتبال  فیفا مطرح شده، مخالفت ها و جنجال های زیادی را موجب شده است.

به تازگی ۷۸ گروه هواداری از کشورهای مختلف با انتشار نامه و هشتگ هایی در صفحات اجتماعی، مخالفت خود را در این راستا اعلام کردند.

با وجود تمام مخالفت هایی که وجود دارد، جانی اینفانتینو رئیس فیفا در جدیدترین مصاحبه اش در خصوص برگزاری جام جهانی با شکل جدید واکنش نشان داد.

رئیس فیفا در این خصوص گفت:« نباید فراموش  کرد که ۱۸۸ کشور عضو فیفا که ۸۸ درصد از رای دهندگان را تشکیل می دهند، با این طرح موافق هستند. این یعنی اکثریت رای در تمام قاره ها. ما در حال بررسی تقویم بازی ها در طول سال هستیم. همچنین با بزرگان فوتبال از قبیل اسطوره ها و مربیان نیز مشورت خواهیم کرد.»


اینفانتینو در ادامه گفت:« تقویم بازی های ملی فشرده است در حالی که بخاطر شیوع کرونا، سفر تیم ها و بازیکنان به کشورها مختلف سخت تر از گذشته شده است.

ما به این نتیجه رسیدیم که این سفرها برای سلامت بازیکنان خوب نیستند و تعداد مسابقات بی فایده در فوتبال زیاده شده است. ما باید شرایط را به صورت همه جانبه بررسی کنیم و با راه اندازی یک سیستم درست، همه را با راه اندازی و عملی کردن این طرح راضی کنیم.»

تگ ها


آرسن ونگر فیفا جانی اینفانتینو فوتبال جهان آرسنال فوتبال