موافقت رئال و بارسا با پروتکل های جدید لالیگا

دو غول فوتبال اسپانیا به سود پروتکل های تعریف شده از سوی لالیگا رای دادند که قدم مثبتی در راه بازگشت فوتبال در اسپانیا محسوب می شود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا در اسپانیا و تعداد بالای موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از ویروس در این کشور، ادامه پیدا کردن فصل جاری لالیگا در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و هنوز مشخص نیست در نهایت درباره سرنوشت این فصل چه تصمیمی گرفته خواهد شد.

چندی پیش سازمان لالیگا پیش‌نویس یک پروتکل را به باشگاه‌ها ارسال کرد که در آن بهترین روش برای از سر گیری رقابتها به تفصیل توضیح داده شده است.

در این پروتکل پیشنهادی چهار مرحله برای پیش از شروع دوباره لیگ اعلام شده است. آماده‌سازی برای تمرین، تمرینهای انفرادی، تمرین در گروه‌های هشت نفره و در نهایت، تمرینهای عادی تیمی.

لالیگا اعلام کرده که پیش از آنکه فصل جاری بتواند از سر گرفته شود بازیکنان هر تیم دست‌کم به یک دوره پانزده روزه نیاز دارند تا بر اساس این برنامه پیشنهادی، خود را برای شروع مسابقات آماده کنند.

فارغ از مسائل ورزشی، پروتکل تهیه شده از سوی لالیگا که ریاست آن به عهده خاویر تباس قرار دارد، درباره تهمیدات مربوط به ممانعت از گسترش ویروس بین بازیکنان، بسیار سخت‌گیرانه است. از تیمها خواسته شده بازیکنان خود را تا حد ممکن در حالت ایزوله نگه دارند و تماس آنها با دیگر پرسنل باشگاه را در حداقل ممکن حفظ کنند. به این منظور تیمها باید در هتل‌ها یا در مجموعه‌های ورزشی در حالتی شبیه به قرنطینه قرار بگیرند.

قرار است پس از گرفتن تست کرونا از تمامی بازیکنان از هفته پیش رو تمرینات با پروتکل های تعریفی لالیگا به انجام برسد اما برای از سرگیری لالیگا نیاز است تا تمامی باشگاه ها پروتکل ها را بپذیرند و به طور دقیق اجرا کنند.

پروتکل های اعلام شده اما در برخی موارد با مخالفت بازیکنان روبرو شده است.  فوتبالیست ها به خصوص با مواردی از فاز دوم، سوم و چهارم مشکل دارند.

برای مثال در فاز دوم پیش بینی شده است که بازیکنان در یک کمپ یا هتل مستقر شده و از خانواده های خود دور شوند. این با مخالفت گسترده بازیکنان روبرو شده است. بازیکنان دوست ندارند که به طور مرتب تحت تست قرار بگیرند در حالی که به عقیده آنها، مردم عادی نیاز بیشتری به این تست ها دارند.

بازیکنان با حضور یک سرپرست در هر تیم، به منظور نظارت روی انجام صحیح پروتوکل ها نیز موافق نیستند.

آنها عدم دسترسی به فیزیوتراپ ها را نیز عجیب می دانند. برای فوتبالیست ها اینکه کادر فنی مجبور به استفاده از ماسک و دستکس باشند و فاصله دو متری با بازیکنان را رعایت کنند نیز غیر قابل قبول است.

نشریه آاس امروز به نقل از یکی از مدیران لالیگا ادعا کرد که شش باشگاه رئال مادرید، بارسا، بتیس، لوانته، والنسیا و ویارئال موافقت خود با پروتکل ها را اعلام کرده اند و هنوز در مورد ۱۴ تیم دیگر ابهاماتی وجود دارد.

بیشتر بخوانید:

لوشامپیونا قابل قیاس با لالیگا و سری آ نیست

هشدار به بارسا؛ لالیگا برگردد، رئال قهرمان می شود

 

 

تگ ها


فوتبال جهان رئال مادرید بارسلونا فوتبال