موج منفی نسبت به حذف کشتی فرنگی از المپیک

خبر حذف رشته کشتی فرنگی از بازی‌های المپیک ۲۰۲۲ جوانان و به تبع آن حذف احتمالی از المپیک ۲۰۲۴ پاریس با واکنش‌های منفی اهالی این رشته مواجه شد....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، روز گذشته خبری مبنی بر حذف رشته کشتی فرنگی از المپیک جوانان و جایگزین شدن کشتی ساحلی منتشر شد که برخی آنرا زنگ خطر جدی برای کشتی فرنگی در سالهای آتی خواندند.

پس از انتشار این خبر، «نامیک علی‌یف»، سرپرست فدراسیون کشتی آذربایجان و عضو کمیته اجرایی اتحادیه جهانی کشتی نیز تیر خلاص را شلیک کرد و بر حجم نگرانی اهالی کشتی فرنگی افزود.

این مقام آذربایجانی از حذف احتمالی کشتی فرنگی از بازیهای المپیک ۲۰۲۴ پاریس خبر داد و گفت: هیچ بعید نیست این رشته در آینده ای نزدیک جای خود را به رشته های دیگری از جمله کشتی ساحلی در المپیک دهد.

بدین ترتیب موجی از نگرانی در بین اهالی کشتی فرنگی بوجود آمد که محمد بنا یکی از چهره های اصلی آن بود. فرنگی‌کاران و پیشکسوتان این رشته در واکنش به این مساله با صراحت گفتند اتخاذ چنین تصمیمی از سوی اتحادیه جهانی کشتی و کمیته بین المللی المپیک محال است و پرداختن به این شایعه، چیزی جز ضربه زدن به این رشته در پی ندارد.

به عقیده اهالی کشتی، پرداختن به شایعه حذف کشتی فرنگی از بازیهای المپیک ۲۰۲۴ پاریس، می تواند تبعات منفی از جمله ناامیدی و عدم جذب نیروهای جوان و آینده ساز به این رشته را در بر داشته باشد. نیروهایی که می‌توانند در المپیک های پیش رو، جزو مدال آوران و افتخارآفرینان باشند، اما ممکن است با ذهنیت اشتباه حذف کشتی فرنگی از المپیک، از همین امروز این رشته را رها می‌کنند.

با وجود اظهار امیدواری اهالی کشتی فرنگی نسبت به غیرممکن خواندن چنین احتمالی، کشتی فرنگی پیش از این نیز سابقه حذف از بازیهای المپیک را دارد، به طوری که این رشته با وجود حضور همیشگی از سال ۱۸۹۶ در ادوار مختلف المپیک، در بازیهای المپیک ۱۹۰۰ پاریس غایب بود!

بیشتر بخوانید:

زمان به ضرر کشتی در حال گذر است/ فعلا همه چیز تعطیل!

کاوه: طبق تقویم جدید برای کشتی تصمیم‌گیری می‌کنیم

 

 

تگ ها


کشتی فرنگی اتحادیه جهانی کشتی المپیک لیوبلیانا کشتی