مودریچ: آن صحبت‌هایم در مورد بازیکنان انگلیس نبود

لوکا مودریچ، ستاره کرواسی، سه سال پس از شکست دادن سه ‌شیرها در نیمه نهایی جام جهانی، ضمن تمجید از شاگردان گرت ساوت‌گیت خشم خود را متوجه مطبوعات انگلیسی کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، لوکا مودریچ در آستانه بازی کرواسی برابر انگلیس در اولین مسابقه این تیم در یورو ۲۰۲۰ که امروز در ومبلی لندن برگزار خواهد شد، مطبوعات انگلیس را گستاخ و متکبر خطاب کرد.

کرواسی به لندن سفر کرده است تا در نخستین بازی خود در گروه D این رقابت ها در مسابقه ای که می توان آن را دیدار انتقامی از نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ نامید، بار دیگر به مصاف سه شیرها برود. سه سال پیش شاگردان زلاتکو دالیچ توانستند در روسیه شاگردان ساوت گیت را در وقت های اضافی شکست دهند.

سه سال پیش مودریچ به دنبال پیروزی کشورش در نیمه نهایی، انتقادات گسترده ای را علیه انگلیس بر زبان آورد و گفت که جار و جنجال رسانه ای اطراف آنها که امید به افتخارآمیزی تیم احیا شده سه شیرها داشت، باید"متواضع تر" باشد. این بار او قبل از شروع بازی به اظهار نظر در این باره و عصبانی کردن رقیب و طرفدارانش پرداخته است.

مودریچ گفت: "این گستاخی و تکبر چندان ربطی به بازیکنان و تیم ملی ندارد و مربوط به آدم های اطرافشان است. این مربوط به بعضی از خبرنگاران و گزارشگران بوده و هست. اخیرا من زیاد خبرها را نمی خوانم.

منتظر برگزاری این مسابقه هستم و نمی خواهم زیاد درباره تیم حریف حرف بزنم."

کرواسی در جام جهانی ۲۰۱۸ شگفتی ساز شد و توانست خود را به فینال رقابت ها برساند، اما برابر فرانسه شکست خورد.

مودریچ امیدوار است که در یورو ۲۰۲۰ نیز کروات ها بتوانند موفق ظاهر شوند اما نمی خواهد که امیدهای هواداران را هم زیاد بالا ببرد: "انتظارات زیاد هستند اما ما باید واقع بین باشیم و مسابقه به مسابقه پیش برویم.

در رقابت های بزرگ ما همیشه بازی های خوبی ارائه داده ایم و گاهی اوقات تنها تفاوت های بسیار اندک مانع از این شده که به اوج برویم.

به همین دلیل، هر قدر هم اعتماد به نفس داشته باشیم، نباید فکر کنیم که هر بار می توانیم به فینال برسیم."

تگ ها


لوکا مودریچ تیم ملی کرواسی یورو ۲۰۲۰ فوتبال جهان کرواسی فوتبال