مودریچ: حس خیلی خاصی دارم؛ قطعا به قطر می‌روم

لوکا مودریچ آماده است تا تیم ملی کرواسی را در جام جهانی ۲۰۲۲ رهبری کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، روز گذشته هفته دهم و پایانی دور انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، با برگزاری دیدارهای گروه H آغاز شد.

در مهم‌ترین بازی گروه، کرواسی در ورزشگاه پولیود شهر اسپلیت میزبان روسیه بود و با نتیجه ۱-۰  پیروز شد. فدور کودریاشوف مدافع روس‌ها در دقیقه ۸۱ دروازه خودی را به اشتباه باز کرد.

با این پیروزی سرنوشت‌ساز، کرواسی با ۲۳ امتیاز و صدرنشینی گروه به کار خود پایان داد و به جام جهانی ۲۰۲۲ صعود کرد. روسیه ۲۲ امتیازی نیز که با یک تساوی صعود خود را مسجل می‌کرد، رده دوم جدول گروه H را به خود اختصاص داد و راهی دور پلی‌آف شد.

این پیروزی برای لوکا مودریچ کاپیتان کروات ها و مرد سال فوتبال جهان در سال ۲۰۱۸ نیز اهمیت زیادی داشت. او که گفته می شد پس از یورو ۲۰۲۰ از تیم ملی بازنشسته خواهد شد، در نهایت تصمیم گرفت تا جام جهانی ۲۰۲۲ به فوتبال ملی ادامه دهد و این صعود به همین دلیل برای او بسیار خاص بود.

مودریچ در پایان بازی بسیار خوشحال بود و گفت:« کاپیتانی تیم ملی در جام جهانی؟ قطعا، نمی دانم چه اتفاقی باید رخ بدهد تا من این کار را انجام ندهم و با تیم ملی به قطر نروم. بسیار خوشحالم و این موفقیت بزرگی بود. متحد شدیم و صعود کردیم تا یک حس خاص و باورنکردنی را تجربه کنم. خیلی خوشحالم که در قطر حاضر خواهیم بود.»

مودریچ در جام جهانی قبلی درخشش فوق العاده ای داشت و کمک کرد کرواسی تا فینال نیز بالا برود ولی با شکست ۴-۲ از فرانسه به نایب قهرمانی رضایت دادند.

تگ ها


تیم ملی کرواسی لوکا مودریچ فوتبال جهان رئال مادرید کرواسی فوتبال