موراتا: جدایی از رئال مادرید تصمیم خودم بود؛ زیدان با ماندن من مشکلی نداشت

آلوارو موراتا، مهاجم اسپانیایی و ملی پوش چلسی عنوان کرد زین الدین زیدان هیچ مشکلی با ماندن او در رئال مادرید نداشته اما جدایی از این تیم و پیوستن به چلسی تصمیم خودش بوده است ......

 آلوارو موراتا، مهاجم اسپانیایی و ملی پوش چلسی عنوان کرد زین الدین زیدان هیچ مشکلی با ماندن او در رئال مادرید نداشته اما جدایی از این تیم و پیوستن به چلسی تصمیم خودش بوده است.

موراتای 25 ساله که در تیم های پایه رئال رشد کرد و به تیم اول نیز رسید، دو سال در یوونتوس کسب تجربه کرد و پس از درخشش در تورین، با فعال شدن بند بازخریدش، به سانتیاگو برنابئو برگشت. او در فصل گذشته علی رغم اینکه عملکرد فوق العاده ای داشت اما همواره انتخاب دوم زیدان برای نوک پیکان خط حمله بود. آلواریتو ذخیره طلایی کهکشانی ها به شمار می رفت و امتیازات زیادی را نیز برای تیمش به دست آورد. او اما در نهایت همان طور که انتظار هم می رفت، از رئال جدا شد و به چلسی پیوست. بحث های بسیاری در اسپانیا درباره دلیل این جدایی انجام شد و بسیاری معتقدند زیدان باعث جدایی موراتا شده است.

به گزارش مارکا، موراتا اما این را تکذیب می کند و می گوید:

از رئال جدا شدم چون به چیزی نیاز داشتم که نمی توانست در اختیارم بگذارد. نیاز داشتم هر هفته بازی کنم، حتی اگر در فرم چندان مطلوبی هم نباشم. اتفاقی که در چلسی افتاده و من علی رغم اینکه در بهترین فرم بدنی نبوده ام، هر سه بازی آخر در ترکیب تیم قرار داشتم. این دقیقا همان چیزی است که به آن نیاز داشتم. رئال مادرید، رئال مادرید است و هر بازیکنی دوست دارد در آن بازی کند اما من جدا شدم چون می خواستم بازی کنم. همین. برخی گفتند که من نمی خواستم برای کسب جایگاهم در تیم بجنگم. اما باید بگویم در تمام زندگی تلاش کردم تا در رئال مادرید بازی کنم و سخت کوشیدم تا در ترکیب ابتدایی جایی داشته باشم. در چلسی اما به خواسته ام رسیدم. 

زیدان؟ تا عمر دارم ممنون دار زیزو خواهم بود که به من این فرصت را داد تا در رئال بازی کنم و بار دیگر طعم قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را بچشم. او به من گفت: «آلوارو! درک می کنم که می خواهی به صورت مداوم بازی کنی. جدایی ات را منطقی می بینم. اگر می خواهی بمانی، هیچ مشکلی نیست اما - باید بپذیری که - من در خط حمله گزینه های زیادی دارم.» شخصا تصمیم گرفتم که جدا شوم و این را بهترین تصمیم می دانستم چون جام جهانی در پیش بود و می خواستم در آن حاضر باشم. حالا هم از هیچ چیزی پشیمان نیستم. هرگز از بازی در تیم بزرگی چون چلسی پشیمان نخواهم شد و مایلم اگر بشود برای همیشه در این تیم بازی کنم. حالا هدفم این است که پس از ایتالیا و اسپانیا، قهرمانی در انگلیس را نیز تجربه کنم. اتفاقی که فکر نمی کنم تاکنون برای یک اسپانیایی افتاده باشد. یا حداقل به ندرت رخ داده. 

 

تگ ها


اخبار روز آلوارو موراتا رئال مادرید فوتبال