موراتا گران‌قيمت‌ترين اسپانیایی تاريخ می‌شود

به گزارش مدال به نقل از خبرورزشی، آلوارو موراتا به زودي گران قيمت ترين بازيكن اسپانيايي تاريخ دنياي فوتبال لقب خواهد گرفت ......

به گزارش مدال به نقل از خبرورزشی، آلوارو موراتا به زودي گران قيمت ترين بازيكن اسپانيايي تاريخ دنياي فوتبال لقب خواهد گرفت. طبق گزارش منتشره در رسانه هاي اسپانيايي او به زودي رئال مادريد را به مقصد منچستريونايتد ترك خواهد كرد. گويا ژوزه مورينيو كه اين روزها به تقويت خط حمله تيمش مي انديشد، موراتا را راضي كرده تا به اولدترافورد نقل مكان كند و مطمئن است كه مي تواند اين قرارداد را با رقمي كمتر از 90 ميليون يورويي كه رئالي ها براي فروش مهاجم جوان شان طلب كرده اند، نهايي كند.

توافقات نهايي ميان موراتا و سران منچستريونايتد حاصل شده و او به زودي به جمع شياطين سرخ ملحق خواهد شد. از سوي ديگر موراتا برنامه ها وخواسته هايش را با سران باشگاه مادريدي در ميان گذاشته و شواهد و قراين حكايت از آن دارد كه او به زودي با قراردادي 70 ميليون يورويي به منچستريونايتد خواهد پيوست و بدين ترتيب گران قيمت ترين بازيكن اسپانيايي تاريخ دنياي فوتبال لقب خواهد گرفت.

در حال حاضر فرناندو تورس اين عنوان را در اختيار دارد. او در فصل2011 -2010 با قراردادي 58/5 ميليون يورويي از ليورپول به چلسي منتقل شد. بعد از او گايزكا منديتا با انتقال به لاتزيو در فصل 2002-2001 با قراردادي 48 ميليون يورويي در رده دوم قرار گرفته و انتقال خوان ماتا به منچستريونايتد در فصل2014-2013 با ارزشي 44/7 ميليون يورويي او را در رده سوم قرار داده. انتقال داويد ويا از والنسيا به بارسلونا در فصل 2011-2010 با قراردادي 40 ميليون يورويي در رده چهارم ليست است و خاوي مارتينس هم با رقمي مشابه و در فصل 2013-2012 به بايرن مونيخ پيوست.

در طول سال هاي اخير و با گذر زمان، آلوارو موراتا توانسته توانايي هايش در دنياي فوتبال را به بهترين نحو ممكن به اثبات برساند و همين باعث شده تا قيمت او فصل به فصل افزايش يابد. چند فصل پيش بود كه سران يوونتوس موراتا را با قراردادي 20 ميليون يورويي به خدمت گرفتند. او در ايتاليا فصل خوبي را پشت سر گذاشت و با اين تيم به فينال ليگ قهرمانان اروپا رسيد ؛ هرچند كه يوونتوس موراتا در آن فينال مغلوب بارسلونا شد و بعد از آن سران رئال تصميم گرفتند تا با بهره گيري از بند قرارداد موراتا كه اجازه بازگرداندن او به تيم شان را داشتند با پرداخت 30 ميليون يورو به بيانكونري، او را به مادريد بازگردانند. حالا ارزش موراتا به مراتب افزايش يافته و با قيمتي قابل توجه (در حدود70 ميليون يورو) در فكر ترك باشگاه مادريدي است.

 

تگ ها


اخبار روز آلوارو موراتا رئال مادرید فوتبال