مورد جالب رئال برابر الچه؛ مثل یک فیلم کلاسیک

ترکیب شب گذشته رئال مادرید برابر الچه یکی از قدیمی ترین ترکیب های تاریخ این باشگاه بود....

به گزارش "ورزش سه"، به نقل از مارکا، رئال مادرید شب گذشته در زمین الچه با تساوی ۱-۱ متوقف شد. در دیداری که رئال ابتدا  با گل لوکا مودریچ پیش افتاد ولی در نیمه دوم از روی نقطه پنالتی گل تساوی را دریافت کرد.

زین الدین زیدان تیمش را با این ترکیب روانه میدان کرد: تیبو کروتوا، مارسلو، رافا واران، سرخیو راموس، دنی کارواخال، لوکا مودریچ، تونی کروس، کاسیمیرو، لوکاس واسکز، مارکو آسنسیو و کریم بنزما.

نکته جالب اینکه زین الدین زیدان در تمام سال های گذشته سعی کرده به شاکله اصلی تیمش دست نزند و کمتر تغییری را در ترکیب این تیم دیده ایم. به غیر از تغییرات مختصر در دفاع چپ همچون فرلاند مندی، رئال مادرید اغلب با ترکیبی قدیمی و نام آشنا در میادین حاضر می شود و زیدان نتوانسته تحول خاصی در ترکیب تیمش ایجاد کند.

خط دفاع

 ترکیب ۴ نفره دفاعی مارسلو، دنی کارواخال، واران و راموس، اولین بار فصل ۱۴-۲۰۱۳ و به طور دقیق در ۹ مارس ۲۰۱۴ توسط کارلو آنچلوتی کنار هم به میدان رفتند. شش سال و ۹ ماه و ۲۱ روز بعد زین الدین زیدان بازهم از همان ترکیب در دفاع تیمش استفاده کرد.

خط میانی

ترکیب مودریچ، کاسیمیرو و تونی کروس نیز اولین بار فصل ۱۵-۲۰۱۴ توسط رافا بنیتس مورد استفاده قرار گرفت. ۴ اکتبر ۲۰۱۵ و در دربی مادرید این سه هافبک برای نخستین بار کنار هم بازی کردند و حاصل کار تساوی ۱-۱ رئال و اتلتیکو بود. ۵ سال و ۲ ماه و ۲۶ روز بعد، زیدان همچنان از همین ترکیب سه نفره در میانه زمین رئال استفاده می کند.

خط حمله

ترکیب بنزما، لوکاس و آسنسیو نیز اولین بار فصل ۱۷-۲۰۱۶ توسط زیدان مورد استفاده قرار گرفت. ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۶ این سه بازیکن برابر اسپانیول به میدان رفتند و رئال ۰-۲ برنده میدان شد. لوکاس و آسنسیو جانشین گرت بیل و رونالدو شده بودند که در آن بازی غیبت داشتند.

۴ سال و ۳ ماه و ۱۲ روز بعد همین ترکیب سه نفره برابر الچه مورد استفاده قرار گرفتند که حاصل کار تساوی ۱-۱ بود.

تگ ها


مارکو آسنسیو لوکاس واسکز دنیل کارواخال لوکا مودریچ سرخیو راموس کاسمیرو رافائل وارانه مارسلو تونی کروس کریم بنزما رئال مادرید