مورد جالب پدیده ای که جانشین فن دایک شد

این روزها یک بازیکن ۱۹ ساله جانشین ویرژیل فن دایک در لیورپول شده و بسیار هم خوش درخشیده است....

به گزارش "ورزش سه"، مصدومیت شدید ویرژیل فن دایک ستاره هلندی لیورپول در دربی مرسی ساید مقابل اورتون باعث شد او بین شش تا هشت ماه به دور از میادین بماند. بلافاصله گمانه زنی ها در مورد خرید یک مدافع باکیفیت در نقل و انتقالات زمستانی مطرح شد اما یورگن کلوپ ترجیح داده از مدافعان آکادمی لیورپول به عنوان جانشین فن دایک استفاده کند.

ریس ویلیامز ۱۹ ساله یکی از بازیکنانی است که کلوپ روی او اعتقاد ویژه ای دارد. این مدافع جوان در بازی برابر آژاکس و میتیلند در لیگ قهرمانان برای لیورپول دقایقی بازی کرده بود(برابر آژاکس از دقیقه ۹۲ و برابر میتیلند دقیقه ۳۰ حانشین فابینیو شد) اما در جدال سه شنبه شب در زمین آتالانتا از ابتدا به میدان رفت و خوش درخشید. مصدومیت و دوری چند هفته ای فابینیو نیز به ویلیامز کمک کرده تا شانس حضورش  در ترکیب ثابت افزایش پیدا کند.

نکته جالب اینجاست که مسئولان "EA SPORTS" و سازندگان بازی فیفا ۲۱ نام ریس ویلیامز را در فهرست لیورپول در این بازی قرار نداده بودند. در واقع جهش خیره کننده این بازیکن و ورود به تیم اول باشگاه به عنوان جانشین فن دایک در تصور کسی نمی گنجید. ویلیامز که حالا در لیگ قهرمانان برای قرمزها بازی می کند، حتی در فهرست لیورپول در فیفا ۲۱ نیز حضور ندارد.

او که از ۱۰ سالگی وارد آکادمی لیورپول شده، فصل گذشته قرضی برای کدیرمایسنتر بازی می کرد و امسال به جمع قرمزها بازگشت. ویلیامز سابقه بازی برای تمام تیم های پایه انگلیس را دارد. احتمالا به زودی نام او به فهرست لیورپول در فیفا ۲۱ نیز اضافه خواهد شد.

It was the best night of my life' - Rhys Williams - Liverpool FC

تگ ها


ویرجیل فن دایک لیورپول