مورد حیرت انگیز هالند؛ تنها ۳۰ صدم ثانیه فاصله با رکورد جهانی

شب گذشته اسکای ایتالیا موردی جدید و باورنکردنی از ارلینگ هالند را نمایش داد. اینکه او توانسته نیمه اول بازی، ۶۰ متر را در عرض ۶.۶۴ ثانیه طی کند...

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، ارلینگ هالند بدون شک پدیده بزرگ این فصل فوتبال اروپاست. او پس از نیم فصل درخشانش در سالزبورگ که توانست هشت گل با پیراهن این تیم در لیگ قهرمانان به ثمر برساند، به بروسیا دورتموند پیوست. هالند نروژی شب گذشته هر دو گل تیمش مقابل پی اس جی را هم به ثمر رساند و باعث پیروزی زردهای وست فالن شد. او که بند فسخ قراردادش ۷۵ میلیون یورو است، حالا در لیگ قهرمانان پس از انجام تنها ۷ بازی ۱۰ گله است و اگر دورتموند به مراحل بالا صعود کند، مدعی جدی آقای گلی خواهد بود.

او در بوندسلیگا نیز توانسته هشت گل به ثمر برساند که آماری فوق العاده محسوب می شود.

شب گذشته اسکای ایتالیا موردی جدید و باورنکردنی از ارلینگ هالند را نمایش داد. اینکه او توانسته نیمه اول بازی، ۶۰ متر را در عرض ۶.۶۴ ثانیه طی کند. اهمیت کار او از این حیث بالاست که رکورد جهانی ۶۰ متر داخل سالن، ۶.۳۴ ثانیه است یعنی هالند تنها ۳۰ صدم ثانیه با رکورد جهانی احتلاف داشت. رکورد ۶۰ متر نروژ نیز ۶.۵۵ ثانیه است یعنی او با رکورد کشور خود تنها ۹ صدم ثانیه اختلاف دارد.

در پی ارسال کرنر از سوی نیمار و برگشت توپ، سانچو فراری را به سمت دروازه پی اس جی شروع می کند. در این لحظه هالند از محوطه جریمه خودی دویدن را شروع کرد و فاصله ۶۰ متری تا محوطه جریمه پی اس جی را در ۶.۶۴ ثانیه پیمود که حیرت جهانی را باعث شده است. تعداد بازدیدهای ویدیوی دویدن هالند در شبکه های اجتماعی لحظه به لحظه بیشتر می شود.

بیشتر بخوانید:

با ارلینگ هالند، مسی و رونالدو را فراموش کنید!

ارلینگ هالند: هنوز هم می توانم خیلی بهتر باشم

 

 

تگ ها


فوتبال جهان Erling Håland بورسیا دورتموند UEFA Champions League فوتبال